• BLOG
  • Süt Çiftliği veya Besi Çiftliği Yönetimi

Süt Çiftliği veya Besi Çiftliği Yönetimi

Süt çiftliği veya besi çiftliği yönetimi için dikkat edilmesi gereken 5 konu bulunmaktadır. Bu konulara dikkat etmeniz halinde çalışanlarınızla beraber çiftliğinizi daha sağlıklı ve istekli yönetebilirsiniz. Vizyonunuz, Öncelikleriniz, Sıkı Çalışma, Disiplin ve Tutku süt çiftliği ve besi çiftliği yönetiminde en önemli faktörlerdir.

01 Aralık 2022   |    süt çiftliği, besi çiftliği, sürü yönetimi

Süt Çiftliği veya Besi Çiftliği Yönetimi | Benim Sürüm

Çiftlik Yönetimindeki Vizyonunuz

Süt çiftliği veya besi çiftliği yönetiminde çalışanlarınızı bir takım olarak düşünebilirsiniz. Bu takımda her bir çalışanınızın hedefe ulaşmak için aynı düşünce ve planda olması gerekmektedir.

Ayrıca büyükbaş hayvancılık vizyonunuzu planlarken bunları belli kısımlara ayırmanız sizin için daha kolay olabilir. Hedeflerinizi adım adım belirleyip, planlı ve doğru bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Bu hedefler örnek olarak kalite standartı, tohumlama tarihlerini veya yem planlaması olabilir. Hedeflerinizin hepsini kendi işletmenize özel araştırıp, sonrasında karar vermelisiniz.

Benim Sürüm Sığır Takip Programı bu hedeflerinizi belirlemenizde ve gerçekleştirmenizde size en iyi yardımcı olabilecek araçtır. Süt performansını, üreme performansını doğru bir şekilde takip edebilirsiniz. Sığır Takip Programı sayesinde detaylı raporlamalar çıkartıp ileriye dönük hedeflerinizi belirtleyebilirsiniz.

İşletmenizdeki Öncelikleriniz

Çiftlik yönetimi olarak çalışma ekibinizin doğru bir şekilde düzenlenmesini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ekiplerin iş bölümünün doğru yapılması ve bu konular hakkında gerekli eğitim yeterliliğine sahip olduğuna emin olun.

Doğru görevlendirmenin yanı sıra çalışanlarınızın da ihtiyaçlarını yeteri kadar vermeniz ayrı bir önem taşımaktadır. Bu bütünlük sayesinde çiftliğinizdeki çalışma ortamı daha yüksek seviyelere çıkabilir.

Sıkı Çalışma Alışkanlığı

Çiftçiler etrafındaki insanlara göre en fazla çalışma alışkanlığına sahip kişilerdir. Hiçbir tatil ayrımı gözetmeksizin süt ve besi çiftliklerinin bakımı için sıkı bir çalışma alışkanlığına sahiptirler. Bu sayede sığırların ihtiyaçlarını zamanında ve doğru bir şekilde karşılıyorlar. Sıkı çalışma alışkanlığı sayesinde hayvanların bakımı ve veriminde hiçbir zaman kayıp yaşanmamaktadır.

 

İneklerde Kızgınlık Nasıl Anlaşılır? - BenimSurum

Disiplinli Çalışma

Zor işlerden korkmadan doğru bir şekilde çalışmak disiplini getirir. Hayvanın hayat döngüsü için her zaman gözünüzün üzerinde olması gerekmektedir. Bundan dolayı çiftliğinizde yapacağınız işlemler bir disiplin içerisinde olmalı. Hayvanların doğru saatlerde sağılması, yemlenmesi yada tohumlanması bu disiplin ile devamlı olabilmektedir.

Büyükbaş Hayvancılık Tutkusu

Büyükbaş hayvancılık ile alakalı bir iş sektöründe çalışıyorsanız, uzun süre bunu yapabilmeniz için içinizde bir tutkunun olması gereklidir. Bu tutku sayesinde işletmenizin düzenini daha iyi sağlayabilirsiniz. Sürecin sonunda çıkan sonuçlar da sizi daha mutlu edecektir. Bunun sayesinde işletmenizin daha da büyümesi için ileriye dönük daha istekli planlar hazırlayabilirsiniz.

BenimSürüm ile Takip Et Rahat Et

Günümüzde çiftliklerde oluşabilecek zararların önüne geçmek için sürü takip programları lüks değil ihtiyaçtır. Yurtdışında uzunca bir süredir karlılığı artırmak için bu tür sistemler kullanılmaktadır.

İster süt çiftliği ister besi çiftliği sahibi olun siz de BenimSürüm Sürü Yönetim Programı kullanın. Detaylı özellikleri incelemek için tıklayın. Tüm bu özellikler için hemen sizde BenimSürüm sistemine dahil olabilirsiniz.

 

BenimSürüm ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sistem kullanımı ve ürünlerimiz ile ilgili videoları izlemek için Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Çiftçi

Şu soruları olumlu yanıtlıyorsanız, BenimSürüm kullanabilirsiniz.

1. Akıllı bir cep telefonunuz ya da bilgisayarınız var mı? Internete erişiminiz var mı?

2. Günde 10 dakika çiftliğiniz için düzenli veri girmeye hazır mısınız?

3. Kızgınlık, tohumlama, kuruya çıkarma ve doğum gibi işlerde inekleri tek tek takip etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

4. Arada sırada da olsa, bazı işleri unuttuğunuz oluyor mu?

5. Size işlerinizi hatırlatacak bir yardımcınız olsa, çok daha verimli çalışabileceğinize inanıyor musunuz?

 

Program hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için uzmanlarımız size ulaşsın.

Çiftçilerimizden Dinleyin

Sistemi Görün (Süt İşletmeleri)

Sistemi Görün (Besi İşletmeleri)

ÖZELLİKLER

Hayvan Yönetimi

Hayvan Yönetimi

BenimSürüm ile her bir hayvana ilişkin bütün verileri kaydedebilir, hayvanları gruplayabilir, buna göre listeler elde edebilirsiniz.

Hastalık & Muayene

Muayene, Aşı ve Tedavi

Hayvanlarınıza yaptığınız aşı ve muayene işlemlerini kayıt altında tutabilir, uygulanan tedavi süreçlerini yönetebilirsiniz.

Üreme ve Tohumlama Takibi

Tohumlama Takibi

Verimli büyüme oranının yakalanması ve sürünün sağlıklı büyümesi için üreme ve tohumlama süreçlerini takip edebilirsiniz.

Süt Takibi

Süt Takibi

Çiftliğinizin süt üretimini ister genel, isterseniz de bireysel olarak takip edebilir, hayvan süt verimlerini elde edebilirsiniz.

Maliyet Hesaplama

Maliyet Yönetimi

Rasyon maliyetleri ve diğer tüm işletme giderleri ile hayvanların kilo almalarına dayalı gelir kalemlerinizi tek bir ekranda yönetebilirsiniz.

Rasyon

Yem Yönetimi

Gruplandırdığınız hayvanlarınıza istediğiniz tarihler arasında uyguladığınız yem planlarınızı sisteme kaydedebilirsiniz.

 

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.