Kapat

Süt Rasyonu Hesaplayıcı

Eski Rasyon sistemlerinin size sunduğu tek çözümden sıkıldınız mı? Yapay zeka destekli akıllı Rasyon ile hem en uygun çözümü hem de maliyet düşürücü alternatifleri kolayca listeleyebilirsiniz. Üretilen çözümü beğenmezseniz, tek tıkla hemen yeni bir çözüm üretin…

Süt İneği Rasyonu
Slider Noti 6
Slider Noti5
Grafik 1
Grafik 2
Grafik 3
Grafik 4

3 Adımda Süt Besisi

Süt ineğiniz, düveniz veya buzağınız için belirlediğiniz parametrelere ve dahil etmek istediğiniz yemlere göre özelleştirilmiş bir rasyon üretilir. Bu size sadece tek bir çözümü değil, aynı zamanda farklı oranlara ve farklı maliyetlere sahip diğer olası çözümleri de inceleme fırsatı verir.

1 .
Beslenme Gereksinimlerini Hesaplayın
Beslenme Gereksinimlerini Hesaplayın

Besi sığırının beslenme ihtiyacını hesaplamak için bilgilerini girin. (Vücut Ağırlığı, Hedef Günlük Ağırlık Kazanımı, Sıcaklık)

2.
Eklenecek Yemleri Seçin
Eklenecek Yemleri Seçin

Yem stoklarınızdan rasyon planına eklenecek yemleri seçin. (konsantre, yem ve diğer yem türleri) Rasyona dahil edilen herhangi bir yemin maksimum veya minimum miktarını sınırlayabilirsiniz.

3 .
Rasyon Oluşturun Ve Optimize Edin
Rasyon Oluşturun Ve Optimize Edin

Yapay zeka destekli rasyon hesaplayıcı, besi sığırlarının ihtiyaçlarına, yem kompozisyonuna, yemlerin üst ve alt limitlerine ve fiyata göre 4 optimum çözüm sunar.

Size Özel Rasyonu Hemen Hazırlatın

İşletmenizin ihtiyaçlarını girin ve hemen size özel rasyon önerilerini alın. Tamamen ücretsiz olarak kayıt olmanız yeterli.

Süt İnekleri İçin Optimize Edilmiş Parametreler

Sistem rasyon girişlerini yaş, süt verimi, gebelik durumu gibi birçok parametreye göre otomatik olarak hesaplar. Kuru Madde, Protein, Enerji, Lizin, Metionin Rasyonu girişlerini dilerseniz tekrar değiştirebilir veya sistemin hesaplamasına göre güvenle rasyon hazırlamaya başlayabilirsiniz.

✓ Vücut Ağırlığı
✓ Süt Verimi
✓ Yaş
✓ Süt Yağı
✓ Gebelik günü
✓ Süt Proteini
✓ Laktasyon Günü
Süt İnekleri İçin Optimize Edilmiş Parametreler

Sistem neden birden fazla sonuç üretir?

Çoğu rasyon hesaplayıcı (rasyon yazılımı) sadece bir sonuç üretir ve bu sonucun en iyisi olduğunu iddia eder. "En iyi" cevap olmasa bile diğer alternatifleri değerlendirmenizin daha iyi uygulanabilir çözümler bulmanıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Aşağıdaki soruları tüm rasyon alternatiflerini inceleyerek kendiniz yanıtlayabilirsiniz:

Besi Rasyon Soru 1
Belki enerjiyi biraz düşük tutarsak, çok daha ucuz bir çözüm bulabiliriz?
Besi Rasyon Soru 2
Belki biraz daha fazla kuru madde ile istediğimiz protein seviyesini daha az takviye ile sağlayabiliriz?
Besi Rasyon Soru 3
Lizin ve Metionin değerlerini çok az maliyet artışı ile artırabilir miyim?

Yem Stok Yönetimi ile Rasyon Uygulama

Büyükbaş hayvanlarınızın ve sürünüzün ihtiyaçlarına göre rasyonu belirledikten sonraki adımda rasyonu sistemde operasyonel hale getirerek stoklarınızı otomatik olarak yönetebilirsiniz.

✓ Her gruba/sürüye farklı rasyonlar uygulayabilirsiniz
✓ Harcanacak yem miktarı gruptaki hayvan sayısına göre otomatik olarak belirlenir.
✓ Tüketilen yem, stoktan gün geçtikçe otomatik olarak azaltılır.
Hatırlacılar ile kritik işlerin takibi çok kolay.

Ücretsiz Süt Sığırı Rasyon Hesaplayıcı

Rasyon Hesaplayıcı uygulamasını şimdi ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Tüm yem seçenekleri ve yemleme değerleri otomatik olarak listelenir. Sığır ırkına ve kondisyonuna göre parametreleri otomatik olarak belirleyebilir ve hemen rasyon üretebilirsiniz.

Sınırsız Yem
Sınırsız yem seçeneği kullanabilir ve yeni yemler tanımlayabilirsiniz.
Besin Değeri
Tüm yemlerin besin değerleri önceden tanımlanmıştır, bunları istediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz.
Besi Rasyon İhtiyaç
Hayvanlarınızın ihtiyaçları cinsiyet ve kondisyona göre otomatik olarak belirlenir. Bu değerleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Uygulama Ekranları

Çiftliğiniz artık cebinizde!

Süt İneği Rasyonu Mobil Ekran Görüntüleri 1
Süt İneği Rasyonu Mobil Ekran Görüntüleri 2
Süt İneği Rasyonu Mobil Ekran Görüntüleri 3
Süt İneği Rasyonu Mobil Ekran Görüntüleri 4
Süt İneği Rasyonu Mobil Ekran Görüntüleri 5
Süt İneği Rasyonu Web Ekran Görüntüleri 1


Müşterilerimiz
neler söylüyor?

Bizde Mastitis Tespit Cihazı kullanıyoruz. Cep telefonuma gelen bildirimler sayesinde, hayvanlardaki süt sağlığı kontrolüm altında. Günlük hatırlatmalar ve raporlar sayesinde çiftliğimdeki tüm hayvanların durumundan haberdar oluyorum. Çok memnunum, emeğinize sağlık...

Kudret ŞERBETÇİOĞLU

Şerbetçioğlu Çiftliği / Edirne/Keşan

Çiftliğimden süt kalitesi ve verimliliğini arttırmak için kullandığım bir cihazdır. Benim için en güzel yönü benimsürüm sistemi ile entegre çalışmasıdır. Kullanımı çok kolay. Hayvanlarımın durumlardan haberdar olmanın yanı kısa sürede sağladığı fayda gözle görünür büyüklüktedir.

Hasan CEYDA

Ceyda Süt Çiftliği / Kıbrıs

Mastitis Tespit Cihazlarımı sağımhaneme taktığımdan bu yana telefonuma gelen bildirimler ile veteriner hekimi mi tedavi için zaman kaybetmeden yönlendirebiliyorum. Çiftliğimdeki Veteriner Hekim hayvanlara tek tek test yapmaktan kurtuldu. Hem zamandan hem de paradan kar sağladık, hemde süt kalitesi kontrol altına alınmış olur.

Nesip İlter ALTAN

Nesip Beyin Çiftliği / Karaman/Sazlıyaka Köyü

Aklınızda
bir soru mu var?

İneklerin sağlıklı kalmasını, daha verimli olmasını, süt kalitesinin artmasını, çiftliğin çevresel etkisini azaltmasını ve uzun vadeli sürdürülebilirliğini artırmasını sağlar.

Süt ineklerinin sağlıklı ve üretken kalması için, yeterli miktarda enerji, protein, vitamin ve mineral içeren dengeli bir rasyonla beslenmeleri gereklidir.

Kaba yem, konsantre yem, su, vitamin ve mineral takviyeleri, yem kalitesi, yem miktarı ve dağıtımı ve hayvanların sağlık durumları dikkate alınmalıdır.

İneklerinizin ihtiyaçlarına en uygun rasyonu belirler. İneklerinizin ihtiyaçları zamanla değişebilir, bu nedenle rasyon planınızı düzenli olarak gözden geçirir ve gerektiğinde günceller.

Süt ineği rasyonu hazırlamak karmaşık bir süreç olabilir ve doğru bir şekilde hazırlanması ineklerinizin sağlığı ve süt verimi açısından oldukça önemlidir.

İneklerin yaş, süt verimi, gebelik ve emzirme durumlarına göre besin ihtiyaçları değişebilir, bu nedenle besleme programı, hayvanların ihtiyaçlarına göre özelleştirilmelidir.

BenimSürüm 600+ üzerinde firma tarafından kullanılıyor.

brands
brands
brands
brands
brands
brands

BenimSürüm - Sürü Yönetim Programı

Ücretsiz Kayıt Olun
© 2023 BenimSürüm.