Kapat

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı Neden Önemlidir?

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır.

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımının Önemi

Bugün birçok işletmede iki üç ajanda ile takip edilirken, bazı işletmeciler excel ile süreçleri takip etmeye çalışıyorlar. Ancak hem daha az zaman alan, hem daha verimli ve kolay yönetmeye imkan sağlayan bir teknolojik Sürü Takip Programının size sağlayacağı birçok avantaj var. Gelin bu avantajları içeriğimizde daha detaylı inceleyelim. İşte BenimSürüm ayrıcalıkları...

Sürü Yönetim Programları, 10 ineği olan çiftçi için de 500 başlık işletmeler için de önemli kolaylıklar sağlıyor. Bu kolaylıkların bir çoğunu tek tek anlatacağız ancak öncelikle temel bir işlevi belirtmeliyiz. Otomatik hatırlatma, bir inek için yapılacak bir işi daha önce yapılmış bir işe bakarak otomatik tespit edilmesi ve kullanıcının uyarılmasını sağlamaktır. Örneğin, bir ineğin muayenesi sonucu bir ay sonra foliküllerin tekrar kontrol edilmesi gerektiği anlaşılmışsa, sistem size tam bir ay sonra bu işlemi cep telefonunuzdan otomatik olarak hatırlatmalıdır.

BenimSürüm Temel İşlevleri Nelerdir?

 

Doğum Tarihi ile Oluşan Uyarılar

Bir buzağının dünyaya gelme tarihi üzerine düvelik süreci, ilk tohumlama zamanı gibi işlevler otomatik olarak hatırlatılmalıdır. Sürü Yönetim Programı üzerinde ilk doğum tarihine göre listeler oluşturulabilir, buna göre düzenli muayeneler için aday hayvanlar hızlıca belirlenebilir. Yani çiftliğinizde hayvanlarınızı sürekli kontrol eden ve tüm süreçleri hakkında sizi bilgilendiren bir veteriner sürekli cebinizde olur.

Tohumlama Tarihi ile Oluşan Uyarılar

Bir ineğin ya da düvenin ilk tohumlama tarihi ile öncelikle gebelik muayene tarihi hatırlatması kurulabilir. Böylece işletmeye gelen bir veteriner hekim “3-4 aylık gebe olması muhtemel hayvanları kontrol etmeliyim” dediği zaman BenimSürüm üzerinden bu hayvanlar hızlıca listelenebilir. Bu size hem zamandan hem de paradan tasarruf ettirir.

Gebelik Muayenesi ile Oluşan Uyarılar

Gebelik muayenesi sonucu ikinci muayene önerilebilir. Ayrıca o hayvanın Kuruya Çıkarılması için otomatik olarak hatırlatıcı kurulmuş olur. Otomatik bir hatırlatıcı varken takvimden işaretlemeye, ya da ajandaya yazmaya gerek olmaz. Sizce de çok pratik değil mi?

 

Yavrulama Tarihi ile Oluşan Uyarılar

İneğin ne zaman yavruladığı önemlidir. Böylece beklenen kızgınlık süresini, muayene tarihlerini otomatik olarak hatırlatıcı alabilirsiniz. Bunun faydası hem size hem anneye hem de buzağıya her türlü win win değil mi?

Sağlık Tedavisi ile Oluşan Uyarılar

Belirli bir süre sonra tekrar uygulanması gereken bir tedaviyi otomatik olarak hatırlatıcı kurulmasını sağlayabilirsiniz. Bir çiftliğin sürekliliğinin ve karlılığının en önemli anahtarı sağlıklı bir sürüye sahip olmaktır. Hal böyleyken sağlık takibinin ne kadar elzem olduğunu görmemek imkansız.

Aşı ve Senkronizasyon Takvimine İlişkin Uyarılar

Aşıların tekrarlanma sıklığı ve senkronizasyon protokolüne göre tam zamanında size hatırlatma verilecektir.

 

 

BenimSürüm Nasıl Kullanılır?

Yukarıda anlatılan otomatik hatırlatıcılar, tam zamanı geldiğinde BenimSürüm Sürü Takip Sistemi ile size e-Posta ya da mobil uygulama üzerinden cep telefonu uyarısı olarak otomatik bir şekilde gelecektir. Önünüzdeki günlerde sizi nelerin beklediğini ve o gün içerisinde yapılması gereken işlemleri tek bir ekranda tümü bir arada da kolayca görebilirsiniz.

günlük işler

Tüm hatırlatıcıların yanında sürüyü genel olarak inceleyebilmek de verimlilik açısından çok önemlidir. Ayrıca bu hatırlatıcılara kolayca erişebilmek gözden kaçırmanıza engel olacaktır. BenimSürüm size bunun için sisteme giriş yaptığınızda harika bir ekran sunar.

ana ekran

 

BenimSürüm sisteminin kullanıcılara sağladığı en önemli işlevlerinden birisi de “Sürüye Bakış” ekranıdır.

Sürüye Bakış özelliği ile, tek bir ekranda tüm sürünüzde kaç tane sağmal olduğunu, kaç tanesinin tohumlamaya hazır olduğu gibi bilgileri hızlıca görebilirsiniz. Dahası gebelik durumunda olan hayvanların doğuma ne kadar yakın olduklarını görebilirsiniz.

Sürüye Bakış

Ara geçişlerde sınır bölgeleri ile yapmanız gereken işlemleri de kolayca başlatabilirsiniz. Örneğin, kuruya çıkarma bölgesindeki hayvanları hemen görüp, listeyi alıp kuruya çıkarma işlemini hemen yapabilirsiniz. Ya da gebelik muayenesi henüz yapılmadığı için tohumlandığı halde gebelikleri belirsiz olan hayvanları hızlıca belirleyip muayene listesi oluşturabilirsiniz.

Her çiftlikte kayıt altına alınması gereken konular bellidir. Ancak her çiftçinin ve yöneticinin verileri inceleme ve raporlama alışkanlıkları farklı olabilir. BenimSürüm Sürü Yönetim Programı bu konuda her kullanıcıyı desteklemek için Dinamik Raporlama işlevini sunmaktadır.

dinamik rapor

BenimSürüm sisteminden istenilen faydanın sağlanması için öncelikle veri girişlerinin düzenli yapılması gerekmektedir. Bu konuda en büyük çözüm, veri girişlerinin cep telefonunuzdan da kolayca yapabilirsiniz.

BenimSürüm sisteminden istenilen faydanın sağlanması için öncelikle veri girişlerinin düzenli yapılması gerekmektedir. Bu konuda en büyük çözüm, veri girişlerinin cep telefonunuzdan da kolayca yapabilirsiniz.

mobil ana ekran
mobil hayvan detay

Örneğin, bir hayvanın başında muayene yaparken o hayvanın en son ne zaman tohumlandığını kontrol edip, muayene sonucunu hemen anında cep telefonunuz üzerinden kaydedebilirsiniz. Böylece ofisiniz çiftliğinize geldiği gibi çiftliğinizde sizinle birlikte dünyanın her yerine gelebilir.

BenimSürüm ile Takip Et Rahat Et

Günümüzde çiftliklerde oluşabilecek zararların önüne geçmek için sürü takip programları lüks değil ihtiyaçtır. Yurtdışında uzunca bir süredir karlılığı artırmak için bu tür sistemler kullanılmaktadır.

Süt verimini artırmak ve diğer tüm konular için siz de BenimSürüm Sürü Yönetim Programı kullanın. Detaylı özellikleri incelemek için tıklayın. Tüm bu özellikler için hemen sizde BenimSürüm sistemine dahil olabilirsiniz.

BenimSürüm ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sistem kullanımı ve ürünlerimiz ile ilgili videoları izlemek için Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Ara

 

BenimSürüm ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sistem kullanımı ve ürünlerimiz ile ilgili videoları izlemek için Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Çiftçilerimizden Dinleyin

BenimSürüm

Mastitis Tespit Cihazı - MastiPro

blog başlığı

SÜRÜ YÖNETİM PROGRAMI

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı Neden Önemlidir?

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır.

blog başlığı

İNEKLERDE MASTİTİS

İneklerde Mastitis Sorunu ve Tespiti

Tüm dünyada süt endüstrisi için maliyetli bir meme hastalığı. Mastitis sorunu yaşayan işletmelerde somatik hücre sayısı arttığı için meme sağlığı olumsuz etkilenmekte, süt üretimi azalmaktadır.

blog başlığı

RASYON HAZIRLAMA

Süt İneği Yem Rasyonu Nasıl Yapılır?

Süt ineği yem rasyonu yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir? Hangi konularda erken önlem alırsanız, süt ineğinden daha fazla verim alabilirsiniz?

BenimSürüm 600+ üzerinde firma tarafından kullanılıyor.

brands
brands
brands
brands
brands
brands

BenimSürüm - Sürü Yönetim Programı

Ücretsiz Kayıt Olun
© 2023 BenimSürüm.