Kapat

İneklerde Kızgınlık Tespiti Actimoo

Pedometre, takılı bulunduğu ineğin yapmış olduğu tüm hareketleri kaydeder ve çiftliğinize takacağınız okuyucu cihaz ile verileri sisteme aktarır. Merkezi sistem, o hayvanın önceki hareket alışkanlıklarını inceleyerek kızgınlık belirtisinin olup olmadığına karar verir. Kızgınlık yakalandığı anda istediğiniz kişilere hem SMS hem de mobil uygulama üzerinden bildirilir.

✓ Hayvanın günlük hareketleri otomatik olarak takip edilir.

✓ İneğin boynuna takılır.

✓ Kızgınlığı erken tespit eder ve cep telefonuna bildirim gönderir.

Actimoo
Slider Noti 6
Slider Noti5
Grafik 1
Grafik 2
Grafik 3
Grafik 4

Nasıl Çalışır?

İneklerde Kızgınlık Tespiti için Actimoo kullanın çiftliğinizde işleri kolaylaştırın.

Actimoo İnek
Actimoo Nasıl Çalışır | Hareketliliği 7/24 kaydeder.

Hareketliliği 7/24 kaydeder. Okuyucusuna kablosuz iletir.

Actimoo Nasıl Çalışır | Okuyucu, içindeki SIM Kart ile Sunucuya Veri İletir.

Okuyucu, içindeki SIM Kart ile Sunucuya Veri İletir.

Actimoo Nasıl Çalışır | Hareketlilik verileri sürekli takip edilir.

Hareketlilik verileri sürekli takip edilir.

Actimoo Nasıl Çalışır | Kızgınlık Zamanında Sistem Sizi Otomatik Uyarır.

Kızgınlık Zamanında Sistem Sizi Otomatik Uyarır.

Hemen Satın Alın

Kızgınlığı kaçırmamak diken üstünde olmayın.
Hemen satın alın, uzman kurulum yardımı ile otomatik kızgınlık takibi işletmenizde kolayca devreye alın.

Kolay Kurulum

Kolay Kurulum

Teknik yardım almadan, kolaylıkla kurulumu yapılabilir.

Actimoo ürün kutusundan çıkan kullanım kılavuzu sizi kurulum için yönlendirecektir.

SMS ve E-posta Bildirim

SMS ve E-posta Bildirim

Actimoo, akıllı yapısı ile kızgınlığı hissettiği anda Cep Telefonunuza SMS olarak bilgi gönderilir.

Anlık olarak kızgınlık belirti durumu ele alınabilmektedir. Belirti sonucu, 3G teknolojisi ile anlık olarak kullanıcıya direk e-posta veya SMS ile bilgilendirme sunulur.

Pedometre nedir?

Pedometre nedir?

Pedometre, isim olarak her ne kadar ayakta takılı olduğunu çağrıştırsa da, hayvanların boyunlarına takılmaktadır.

Sadece adım sayısı üzerinden değil, hayvanın tüm hareketlerini algılayarak işlem yapar. Böylece durduğu yerde huzursuz olan hayvanlar için de hareket algılaması yapabilmektedir. Bu yöntem, gözlem yöntemine yardımcı olarak kullanıldığında daha verimli olmaktadır.

Uygulama Ekranları

Çiftliğiniz artık cebinizde!

İneklerde Kızgınlık Mobil Ekran Görüntüsü 1
İneklerde Kızgınlık Mobil Ekran Görüntüsü 2
İneklerde Kızgınlık Mobil Ekran Görüntüsü 3
İneklerde Kızgınlık Mobil Ekran Görüntüsü 4
İneklerde Kızgınlık Web Ekran Görüntüsü 1


Müşterilerimiz
neler söylüyor?

Bizde Mastitis Tespit Cihazı kullanıyoruz. Cep telefonuma gelen bildirimler sayesinde, hayvanlardaki süt sağlığı kontrolüm altında. Günlük hatırlatmalar ve raporlar sayesinde çiftliğimdeki tüm hayvanların durumundan haberdar oluyorum. Çok memnunum, emeğinize sağlık...

Kudret ŞERBETÇİOĞLU

Şerbetçioğlu Çiftliği / Edirne/Keşan

Çiftliğimden süt kalitesi ve verimliliğini arttırmak için kullandığım bir cihazdır. Benim için en güzel yönü benimsürüm sistemi ile entegre çalışmasıdır. Kullanımı çok kolay. Hayvanlarımın durumlardan haberdar olmanın yanı kısa sürede sağladığı fayda gözle görünür büyüklüktedir.

Hasan CEYDA

Ceyda Süt Çiftliği / Kıbrıs

Mastitis Tespit Cihazlarımı sağımhaneme taktığımdan bu yana telefonuma gelen bildirimler ile veteriner hekimi mi tedavi için zaman kaybetmeden yönlendirebiliyorum. Çiftliğimdeki Veteriner Hekim hayvanlara tek tek test yapmaktan kurtuldu. Hem zamandan hem de paradan kar sağladık, hemde süt kalitesi kontrol altına alınmış olur.

Nesip İlter ALTAN

Nesip Beyin Çiftliği / Karaman/Sazlıyaka Köyü

Aklınızda
bir soru mu var?

Entegre etmek istediğiniz Hayvanlarınıza ait Küpe numarasını benimsürüm sistemindeki “Bize Yazın”alanına girmeniz yeterli olacaktır. Teknik ekibimiz gerekli entegrasyonu sizin için yapacaktır.

Aktivitemetrenin ayakta kullanılması, takılma zorluğu, ürünün kısa ömürlü olması ve hayvana zarar vermesi gibi sorunları ortaya çıkarmaktadır. ACTIMOO, aktivitemetrenin hayvanların boyunlarına takılmasını tavsiye eder.

Her hayvanın haraketliliği farklıdır. Hayvanı tanımak için belirli bir süre izlemek gerekir. 5 gün içerisinde aktivitemetre kızgınlığı yakalamak için hazır olur.

Aktivitemetre ile kızgınlığı nasıl teşhis ediyorsunuz, kızgınlık teşhis başarınız nedir?ACTIMOO, hayvanınızın hareketliliğini takip eder. Kızgınlık zamanında hayvanların hareketlilik artar. Gizli kızgınlıklarda hareketlilik artışı siz göremesenizde tespit edilerek kaydedilir. ACTIMOO başarısı çiftlik standartları ve hayvan sağlığına bağlı olmak üzere farklılık göstermektedir. İdeal çiftlikte başarı oranı %80 üzerindedir.

Aktivitemetre ile Okuyucu arası iletişim, cihazların bulunduğu ortamdan doğrudan etkilenir. Metal içeriği yoğun ya da çok kalın duvarlarda sinyal gücü zayıflar. Okuyucu hayvanların olduğu yere montajının yapılması gerekir.

Hayır, faturaya herhangi bir ücret yansımaz.

Hayır gelmez.

Kızgınlık bildirimi size geldikten sonra uygun tohumlama zamanı başlayacaktır. Veteriner Hekiminizi çağırıp, hayvanınızı muayene ettirmelisiniz.

Evet. 3 numaraya kadar ekleme ve değiştirme yapılabilir.

Hayır, verilerinizde kaybolma yaşanmaz.

ACTIMOO kurulumu oldukça basit bir işlemdir. Yetiştirici yardım almadan kolaylıkla kurulumu yapabilir. ACTIMOO kutu içerisinden çıkan Kullanım Kılavuzu ve Kurulum Bilgilendirmesi kurulum için sizi yönlendirecektir.

Hayvanların sürekli bağlı olması, kızgınlığa bağlı oluşacak hareketlilik artışını azaltacaktır. Kızgınlık teşhis başarısını etkilese de kullanılabilir. Sağımda bağlanan hayvanlarda sorun teşkil etmez.

Evet, ürün sağmal hayvanların dışında düvelerde de kullanılır. Mevcut bir sağımhaneye gerek olmadan çalışan bir sistem olduğundan dolayı kullanım alanı mevcuttur.

ACTIMOO hayvanlarınızın kızgınlığını takip etmektedir. GPS özelliği olmadığı için konum bulmaz.

Tohumlama sonrası aktivitemetreyi sıfırlayarak başka hayvanda kullanabilirsiniz.

ACTIMOO, takılı olduğu hayvanı sürekli anlık takip eder. Sistem kızgınlığı yakaladığı anda otomatik olarak sistem kayıtlı cep telefonunuza sms veya e-posta gönderir. Dolayısıyla sizin sürekli sisteme girip takip etmenize gerek kalmaz.

ACTIMOO okuyucu içerisinde GSM hattı takılı halde gelir. Sistemin çalışması için ekstra bir internet erişimine gerek yoktur.

ACTIMOO okuyucu içerisinde elektrik kesintilerine karşı bataryası ile gelmektedir. Batarya sistemi elektriğin olmadığı saatlerde devreye girerken, elektrik gelmesi ile beraber otomatik olarak şarj olmaya başlamaktadır. Okuyucu içerisinde bulunan pil süresi ortalama 6 saattir.

Kullanılan aktivitemetrenin ömrü, veri alışverişine bağlı olarak değişmekle birlikte 5 senedir.

Evet eklenebilir. Bir okuyucu ile 100 aktivitemetre kullanılabilmektedir.

BenimSürüm 600+ üzerinde firma tarafından kullanılıyor.

brands
brands
brands
brands
brands
brands

Actimoo - İneklerde Kızgınlık Tespiti

Bilgi Almak İstiyorum
© 2023 BenimSürüm.