• BLOG
  • Sığır Sürü Yönetiminde En Önemli Sorunlar

Sığır Yönetimi Konusunda En Önemli Sorunlar

İşletmenizin her zaman gelirlerinin yüksek olabilmesi için doğru bir yönetim şeklini uygulamanız gerekmektedir. Sığır yönetimi konusunda kendi alışkanlıklarınız olabilir ya da dışarıdan destek alabilirsiniz.

22 Kasım 2022   |    sürü takip programı, ajanda tutma, sığır yönetimi

Sığır Sürü Yönetiminde En Önemli Sorunlar | Benim Sürüm

Benim Sürüm Sürü Takip Programı olarak uzun yıllardır bu konu hakkında çalışmaktayız. Bundan dolayı, Sığır yönetimi için en önemli 5 Sorunu aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Excel ya da Ajanda ile Takip Etmek

Çiftçilerimiz büyükbaş hayvan sürülerini kendileri takip etmeyi daha sağlıklı olduğunu düşünmektedir. Ancak, excel ya da ajanda tutmak ile sürü takibi yapmaya çalışmak birçok riski içinde bulunduruyor. Hayvanlarınızın bilgisine ulaşmaya çalışmak istediğinizde her şey elinizin altında olmayabilir. Bu verileri girdikten sonra da bilgisayarınızın bozulması sonucu verilerinizin kaybolma olasılığı çok yüksek.

Benim Sürüm Sığır Takip Programı ile tüm verileriniz size özel ve güvenle saklanmaktadır. Hiçbir şekilde verilerinizin kaybolması gibi bir durum söz konusu değildir. Üye ol excel ya da ajanda tutma

Doğum Kontrolü ve Kuruya Çıkarma Zamanını Kaçırmak

Bir süt çiftliğinin sürekliliğini sağlamak, hayvanın doğru zamanda ve sağlıklı olarak doğum yapmasından geçmektedir. Tohumlama tarihlerini karıştırmak, gebelik kontrollerinin zamanında yapılmaması büyük zararlara sebep olabilir. Gebelik tutmasından sonra kuruya çıkarma zamanını kaçırmak da sağlıklı bir yavrunun doğmasına engel olabilir.

Benim Sürüm Sığır Takip Programı bir sığırın yaşam döngüsüne göre planlanmış bir sürü takip programıdır. Hayvanınız hakkında doğru tarih ve işlemleri belirttikten sonra, program sizin adınıza hayvanınızı takip etmektedir. Bunun yanında yapmanız gereken işlemleri e-posta hatırlatmaları ile size bildirmektedir.

 

Anlık Veriye Ulaşma İhtiyacı

Hayvanlarınızın başındayken ya da çiftliğinizden uzak bir yerdeyken sürünüzle alakalı bir bilgiye ulaşmaya ihtiyacınız olabilir. Bu bilgilere ulaşamamak sizin için çok önemli. Tüm bunların önüne geçmek için hayvanlarınızın bilgilerine cep telefonunuzdan ulaşmak istemez miydiniz?

Türk çiftçilerimiz hayvanlarını cep telefonundan da takip edebilir ve tüm bu riskleri ortadan kaldırabilir. Benim Sürüm Sığır Takip Programı uygulamasını satın aldıktan sonra cep telefonunuza indirerek hayvanlarınız hakkında yapmış olduğunuz değişikliklere anında ulaşabilirsiniz.

Muayene ve Aşı Zamanlarını Takip Etmek

Hayvanlarınızın sağlığı işinizin devamı için çok önemli bir konudur. Muayene ve aşı zamanlarını takip etmek sizin için zor olabilir. Hangi muayeneleri ve aşıları, hangi hayvanlara yapacağınızı karıştırabilirsiniz. Bunun önüne geçebilmek için çok titiz bir şekilde takip edecek bir sisteme ihtiyacınız bulunmaktadır.

Sürü takip programının içinde bulunan 20’den fazla muayene ve aşı ile hayvanlarınızı tek tek ya da grup olarak takip edebilirsiniz. Bu takip sırasında dilerseniz e-posta bildirimleri ile işlerinizi daha da kolay hale getirebilirsiniz.

BenimSürüm ile Takip Et Rahat Et

Günümüzde çiftliklerde oluşabilecek zararların önüne geçmek için sürü takip programları lüks değil ihtiyaçtır. Yurtdışında uzunca bir süredir karlılığı artırmak için bu tür sistemler kullanılmaktadır.

Çiftlik işleri için siz de ajanda tutmak yerine BenimSürüm Sürü Takip Programı kullanın. Detaylı özellikleri incelemek için tıklayın. Tüm bu özellikler için hemen sizde BenimSürüm sistemine dahil olabilirsiniz. Sığır yönetimi için her zaman size destek olacak bir yol arkadaşı bulabilirsiniz.

BenimSürüm ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sistem kullanımı ve ürünlerimiz ile ilgili videoları izlemek için Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Çiftçi

Şu soruları olumlu yanıtlıyorsanız, BenimSürüm kullanabilirsiniz.

1. Akıllı bir cep telefonunuz ya da bilgisayarınız var mı? Internete erişiminiz var mı?

2. Günde 10 dakika çiftliğiniz için düzenli veri girmeye hazır mısınız?

3. Kızgınlık, tohumlama, kuruya çıkarma ve doğum gibi işlerde inekleri tek tek takip etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

4. Arada sırada da olsa, bazı işleri unuttuğunuz oluyor mu?

5. Size işlerinizi hatırlatacak bir yardımcınız olsa, çok daha verimli çalışabileceğinize inanıyor musunuz?

 

Program hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için uzmanlarımız size ulaşsın.

Çiftçilerimizden Dinleyin

Sistemi Görün (Süt İşletmeleri)

Sistemi Görün (Besi İşletmeleri)

ÖZELLİKLER

Hayvan Yönetimi

Hayvan Yönetimi

BenimSürüm ile her bir hayvana ilişkin bütün verileri kaydedebilir, hayvanları gruplayabilir, buna göre listeler elde edebilirsiniz.

Hastalık & Muayene

Muayene, Aşı ve Tedavi

Hayvanlarınıza yaptığınız aşı ve muayene işlemlerini kayıt altında tutabilir, uygulanan tedavi süreçlerini yönetebilirsiniz.

Üreme ve Tohumlama Takibi

Tohumlama Takibi

Verimli büyüme oranının yakalanması ve sürünün sağlıklı büyümesi için üreme ve tohumlama süreçlerini takip edebilirsiniz.

Süt Takibi

Süt Takibi

Çiftliğinizin süt üretimini ister genel, isterseniz de bireysel olarak takip edebilir, hayvan süt verimlerini elde edebilirsiniz.

Maliyet Hesaplama

Maliyet Yönetimi

Rasyon maliyetleri ve diğer tüm işletme giderleri ile hayvanların kilo almalarına dayalı gelir kalemlerinizi tek bir ekranda yönetebilirsiniz.

Rasyon

Yem Yönetimi

Gruplandırdığınız hayvanlarınıza istediğiniz tarihler arasında uyguladığınız yem planlarınızı sisteme kaydedebilirsiniz.

 

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.