• BLOG
  • İneklerin Tohumlanması ve Takip

İneklerin Tohumlanması ve Takip

Süt çiftliğinin devamı için en önemli konu hayvanların gebe kalmasıdır. Hayvanın gebe kalmasından önceki süre çiftlikler için daha da önemlidir. Bu süre içerisinde beklenmeyen durumlar süt verimine direk etki edebilir. İneklerin tohumlanmasını doğru takip edememek de bu nedenlerden birisi sayılabilir. Peki, bunu başarıyla nasıl atlatabilirsiniz?

09 Ağustos 2019   |    İneklerin Tohumlanması, Süt Çiftliği, Eski Verileriniz Yeni Sistemde

İneklerin Tohumlanması ve Takip | Benim Sürüm

İneklerin Tohumlanmasını Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Benim Sürüm Sürü Yönetim Programı ile her hayvanınıza özel, geçmişte ne kadar tohumlama yaptıysanız kaydedip, takip edebilirsiniz. İneklerin tohumlanmasının detaylı kayıtı sırasında;

● Tohumlama Tarihi,

● Muayene Tarihi,

● Tohumlama Saati,

● Tohumlama Ücreti,

● Tohumlama Yapan Kişi,

● Tohumlamanın Durumu (Belirsiz-Başarılı-Başarısız),

● Kızgınlık Saptama Yöntemi (Senkronizasyon, Gözlem ile Tespit, Pedometre ile Tespit),

● Sperma Resmi No gibi bilgileri programa kayıt edebilirsiniz.

İneklerin Tohumlanması ve Takip | Benim Sürüm

İsterseniz ineklerin tohumlanması kayıtlarını cep telefonunuzdan Benim Sürüm Sürü Yönetim Programı mobil uygulaması üzerinden girebilirsiniz. Hayvanlarınızın tohumlama geçmişini tek tek ya da sürü halinde takip edebilirsiniz. Programı kullanırken bilgisayar ve mobil uygulama üzerinden hayvanlarınızın tohumlama geçmişini tarihsel ve detaylı olarak görebilir ve raporlayabilirsiniz.

Başarılı tohumlama tarihi girdikten sonra uygulama size en uygun Gebelik Muayenesi tarihini de bildirmektedir. Ayrıca, Gebelik Kontrol Zamanı Gelen hayvanlarınızı e-posta bildirimleri ile size hatırlatmaktadır. Bu sayede çiftliğinizde hiçbir gebelik muayenesi dönemini kaçırmamış olursunuz.

Başarılı bir Gebelik Muayenesinden sonra Benim Sürüm Sürü Yönetim Programı hayvanın ne zaman kuruya çıkması gerektiğini size bildirmektedir. Doğru zamanda hayvanlarınızı kuruya çıkararak süt verimini en üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

İneklerin Tohumlanması ve Takip | Benim Sürüm

Bu bilgiler Kaybolabilir Mi?

Benim Sürüm Sürü Takip Programı, bulut esaslı yedekleme üzerine kurulmuştur. Birden fazla bulunan sunucularımız sayesinde tüm veriler 15 dakikada bir yedeklenmektedir. Bu sayede sizin bilgisayarınız ya da cep telefonunuz bozulsa dahi süt çiftliği bilgileriniz kaybolmamaktadır. Aynı bilgiler programa giriş yaptığınızda karşınıza gelmektedir.

Süt çiftliğinde başka neleri takip edebilirsiniz?

Benim Sürüm Sürü Yönetim Programı ile süt çiftliğinde hayvanlarınızın süt , muayene, aşı ve senkronizasyon takibini detaylı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekranlarımızın nasıl kullanıldığına dair YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bunların yanında sürünüzde günlük olarak takip etmeniz konuları da size göstermektedir. Sürüde kaç tohumlamaya hazır hayvan bulunmakta, kaç hayvanın gebelik kontrol zamanı gelmiş, kaç hayvan uzun süre boşta, kaç doğumu yaklaşan hayvan bulunmakta gibi bilgileri de detaylı olarak size sunmaktadır.

İneklerin Tohumlanması ve Takip | Benim Sürüm
İneklerin Tohumlanması ve Takip | Benim Sürüm
İneklerin Tohumlanması ve Takip | Benim Sürüm

Detaylı raporlama ekranı ile ihtiyacınız olan raporlamaları sadece bir ya da iki dakika içerisinde hazırlayabilirsiniz. Hayvan Listesi, Hayvan Geçmişi, Süt Raporu, Sürü Özeti, Tohumlama ve Doğum Raporu, Muayene Raporu ve Eski Hayvanlar Raporlamaları gibi bilgileri çıkartmak sizin için artık çok kolay olacaktır.

İneklerin Tohumlanması ve Takip | Benim Sürüm

Benim Sürüm Sürü Yönetim Programı süt çiftliğinde sürünüzü kolay ve sağlıklı takip edebilmeniz için geliştirilmiştir. Bu sayede hayvanlarınıza daha da yakın olabilirsiniz. Sürünün ihtiyaçlarını kolayca anlayabilirsiniz.

Program hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için uzmanlarımız size ulaşsın.

Çiftçilerimizden Dinleyin

Sistemi Görün (Süt İşletmeleri)

Sistemi Görün (Besi İşletmeleri)

ÖZELLİKLER

Hayvan Yönetimi

Hayvan Yönetimi

BenimSürüm ile her bir hayvana ilişkin bütün verileri kaydedebilir, hayvanları gruplayabilir, buna göre listeler elde edebilirsiniz.

Hastalık & Muayene

Muayene, Aşı ve Tedavi

Hayvanlarınıza yaptığınız aşı ve muayene işlemlerini kayıt altında tutabilir, uygulanan tedavi süreçlerini yönetebilirsiniz.

Üreme ve Tohumlama Takibi

Tohumlama Takibi

Verimli büyüme oranının yakalanması ve sürünün sağlıklı büyümesi için üreme ve tohumlama süreçlerini takip edebilirsiniz.

Süt Takibi

Süt Takibi

Çiftliğinizin süt üretimini ister genel, isterseniz de bireysel olarak takip edebilir, hayvan süt verimlerini elde edebilirsiniz.

Maliyet Hesaplama

Maliyet Yönetimi

Rasyon maliyetleri ve diğer tüm işletme giderleri ile hayvanların kilo almalarına dayalı gelir kalemlerinizi tek bir ekranda yönetebilirsiniz.

Rasyon

Yem Yönetimi

Gruplandırdığınız hayvanlarınıza istediğiniz tarihler arasında uyguladığınız yem planlarınızı sisteme kaydedebilirsiniz.

 

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.