İneklerde Süt Takibi ve Verimlilik

Çiftliğinizin süt üretimini ister genel, isterseniz de bireysel olarak BenimSürüm Sürü Takip Sistemi ile takip edebilirsiniz.

19 Mart 2019   |    BenimSürüm, Sürü Takip Sistemi, Süt Çiftliği

Süt Takibi

Süt takip modülü ile çiftliğinizin süt üretimini hızlı ve profesyonel bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz.Toplu süt takibi sekmesinde sürüde sağılan her bir inekten toplanan günlük süt miktarı ve ortalama olarak sürünün süt verimi verilerek sürünün kapasitesi görülebilmektedir. Bireysel süt takibinde her inek başına girilen süt miktarının takibi yapılabilir. Ayrıca, ani süt verimi düşüşleri gözden kaçırmadan ineğin takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Her hayvan için ayrı ayrı ya da grup olarak toplam sütü kaydedebilir ve kolayca raporlayabilirsiniz.

Süt üretimi, Süt Çiftliği için temel performans göstergelerinin başında gelir, hatta çiftlikte yapılan tüm işler ya süt üretim miktarını arttırmak ya da süt üretim maliyetini düşürmek üzere kurgulanır. Bu durumda işletmenin karlı olabilmesi için her bir hayvandan ayrı ayrı en yüksek süt verimini elde etmelisiniz ki toplam süt veriminiz en yüksek olsun.

Süt Çiftliği için Süt Takibi

Süt Takip Modülü ile Süt Çiftliğinizde süt üretimine hızlı ve profesyonel bir bakış elde edersiniz. Saniyeler içerisinde dilediğiniz tarih aralığına gider, ve o tarih aralığındaki süt üretim detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Grafik gösterim sayesinde hem günlük hem de sağım bazında (sabah ve akşam sağımı) toplam ve/veya ortalama süt verimini inceleyebilir, rakamlarla boğuşmadan önem arz eden olayları takip edebilirsiniz.

Süt Takibi

Bireysel Süt Takibi

İsterseniz günlük, isterseniz haftalık ya da aylık süt verim kayıtları ile bir hayvanın toplam süt verimini kolayca kontrol edebilirsiniz.

Hayvan Yönetimi

Grup Bazlı Süt Takibi

İşletmenizin genel süt üretimini günlük olarak kaydedebilirsiniz. Böylece geçmişe dönük üretim ve verimlilik takibi yapabilirsiniz.

Raporlama

Hayvanları gruplarına, yaşlarına veya durumlarına göre (gebe, gebe düve, 6.aylık vb.) ayrı ayrı süt verimlerini raporlayabilirsiniz.

 

Süt Takibi

Belirli bir günde süt veriminde genel bir düşüş var; grafikten bu düşüşü kolaylıkla görür, düşük olan güne tek bir tıklamanız ile o gün hangi hayvanların ne kadar süt verdiği bilgisine ulaşırsınız. BenimSürüm Süt Takip modülü sayesinde daha hızlı hareket eder, daha çabuk müdahale edersiniz.

Program hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için uzmanlarımız size ulaşsın.

www.benimsurum.com banner

Çiftçilerimizden Dinleyin

Sistemi Görün (Süt İşletmeleri)

Sistemi Görün (Besi İşletmeleri)

MAKALELER

Sürünüzdeki İşlerinizi Kolaylaştırın!

İşletmenizde takip ettiğiniz süreçleri kolayca yönetmeniz için kullanabileceğiniz birçok yöntem var...

Çiftliğinizde Maliyetleri Azaltmanın 5 Yöntemi

Hayvancılık işletmesinde hayvan sayısı ne kadar olursa olsun, tüm üretim süreçlerini kontrol etmek en önemli yönetim gereksinimidir...

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır...

Gizli Kızgınlık Nasıl Yakalanır?

Kızgınlık göstermeme bütün işletmelerin ortak sorunu. Aslında sorulması gereken soru, acaba bu inek kızıyor da çiftçimiz mi kaçırıyor?

Çiftliğinizde Kârlılığınızı Arttırın!

Her türlü ekonomik faaliyette olduğu gibi süt sığırcılığında da temel amaç çiftliğinizde en yüksek karlılığın elde edilmesidir...

Bir Bakışta Sürünüzün Tamamını Görmek...

Tüm sürüyü, her bir hayvan için durumlarına özelleşmiş halde tek bir ekranda inceleyebilmek çiftçilerin hayatlarını kolaylaştırmaktadır...

 

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.