• ÖZELLİKLER
  • Hayvancılık İşletmeleri İçin Maliyet Yönetimi

Hayvancılık İşletmeleri İçin Maliyet Yönetimi

Besi işletmelerinde tüm süreçler yem maliyetleri ve kilo takibi ekseninde yürütülmektedir. BenimSürüm Sürü Yönetim Programı, maliyetleri ve gelir kalemlerini tek bir ekranda yönetmenizi sağlar.

19 Mart 2019   |    Rasyon, BenimSürüm, Eski Verileriniz Yeni Sistemde

Maliyet Yönetimi

Mali Yönetim Modülü, çiftliğinizde gerçekleşen tüm gelir ve gider kalemlerinin gösterildiği rapor ve veri giriş modülüdür. Bu ekran üzerinde hayvan satışından sağlanan gelirleriniz ile Rasyon giderleri ve işletme giderleri sebebi ile oluşan giderlerinizi yönetebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz tarih aralığında bu gelir giderlerin hayvan başına maliyetlerine de ulaşabilirsiniz.

Rasyon maliyetleri ve diğer tüm işletme giderleri ile hayvanların kilo almalarına dayalı gelir kalemlerinizi tek bir ekranda yönetebilirsiniz.

Çiftliğinizin Hayvan Satışından elde ettiği geliri, hayvan alışı, Rasyon maliyeti ve işletme giderleri ile doğrudan hızlıca kontrol edebilirsiniz. Tüm bu maliyetleri isterseniz bütün sürü için, isterseniz de seçtiğiniz bir grup için yönetebilirsiniz.

Mali Rapor

Alış ve Satış Fiyatları

Hayvanların ilk satın alma maliyeti ile karkas ya da canlı ağırlık satışlarınızı girebilirsiniz.

Rasyon Maliyeti

Uyguladığınız reçeteye göre, son alış fiyatlarına göre harcanan yem miktarı otomatik olarak maliyetlendirilir.

Kilo/Verim Yönetimi

Gruptaki bazı hayvanları ya da tamamının kilolarını ölçerek grubun kilo alım performansını ve beklenen geliri otomatik hesaplanabilir.

 

BenimSürüm Maliyet Modülünün Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

BenimSürüm Canlı ağırlık takibi ile, bir grup hayvanın beklenen kilo artışını hesaplayabilir ve böylece elde edilen verim ile uygulanan Rasyonun maliyeti üzerinden verimlilik analizini kolayca yapabilirsniz.

Rasyon

İşletme giderlerinizi isterseniz bir gruba özel olarak hesaplayabilirsiniz. Örneğin 100, 150 ve 250 başlık üç grubun bulunduğu bir işletmede, genel işletme giderlerini hayvan sayısına orantılı olarak gruplara otomatik olarak dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Hayvan alış-satışları, karkas ve canlı ağırlık fiyatları, fire ve verim oranları gibi parametreleri düzenleyerek, uyguladığınız reçeteye göre kilo artışlarını otomatik olarak görebilirsiniz. Rasyon maliyetleri son alış fiyatlarına göre otomatik olarak belirlenir ve uygulanan reçete hayvan sayısına göre hesaplanarak stok düşüşleri otomatik olarak ele alınır.

Program hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için uzmanlarımız size ulaşsın.

www.benimsurum.com banner

Çiftçilerimizden Dinleyin

Sistemi Görün (Süt İşletmeleri)

Sistemi Görün (Besi İşletmeleri)

MAKALELER

Sürünüzdeki İşlerinizi Kolaylaştırın!

İşletmenizde takip ettiğiniz süreçleri kolayca yönetmeniz için kullanabileceğiniz birçok yöntem var...

Çiftliğinizde Maliyetleri Azaltmanın 5 Yöntemi

Hayvancılık işletmesinde hayvan sayısı ne kadar olursa olsun, tüm üretim süreçlerini kontrol etmek en önemli yönetim gereksinimidir...

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır...

Gizli Kızgınlık Nasıl Yakalanır?

Kızgınlık göstermeme bütün işletmelerin ortak sorunu. Aslında sorulması gereken soru, acaba bu inek kızıyor da çiftçimiz mi kaçırıyor?

Çiftliğinizde Kârlılığınızı Arttırın!

Her türlü ekonomik faaliyette olduğu gibi süt sığırcılığında da temel amaç çiftliğinizde en yüksek karlılığın elde edilmesidir...

Bir Bakışta Sürünüzün Tamamını Görmek...

Tüm sürüyü, her bir hayvan için durumlarına özelleşmiş halde tek bir ekranda inceleyebilmek çiftçilerin hayatlarını kolaylaştırmaktadır...

 

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.