Sürü Yönetimi

Özellikle Süt İşletmelerinde hayvanların bireysel olarak kayıtlarının saklanması gerekir. Gelişmiş Hayvan yönetim modülü ile, bir hayvana ilişkin tüm işlemleri tarihleri ve sorumlu kişileri ile yönetebilir, geriye dönük sorgulayabilir, girilen bilgilere göre otomatik hatırlatıcılar alabilirsiniz.

19 Mart 2019   |    BenimSürüm, Eski Verileriniz Yeni Sistemde, Laktasyon

Hayvan Yönetimi

Bir süt işletmesindeki inekler bireysel olarak takip edilmeli ve günlük durumları hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Ancak, bu süreç basit yöntemlerle zaman alıcıdır ve teknik bilgi gerektirir. Bu nedenle en çok ihmal edilen konu başlığıdır ve bu ihmal pek çok sürüde görünmeyen ve hesaplanamayan büyük kayıplara sebep olur. BenimSürüm ile hayvanlarınızı takvim hesabına dayalı çizelge ile takip edebilirsiniz.

Hayvanlarınızı Kayıt Altına Alın

Süt Sığırcılığında ineklerin ve tüm hayvanların tek tek takip edilmesi büyük önem taşımaktadır. BenimSürüm Sürü Yönetim Programı ile her bir hayvana ilişkin bütün verileri tek tek kaydedebilirsiniz ve ya er bir ineğin grubunu ve konumunu belirleyebilir, buna göre listeler elde edebilirsiniz.

Genel Bilgiler

Doğum ve ana-baba bilgileri, küpe numarası, cinsi, doğum kilosu ve mevcut kilosu

Üreme Takibi

Geçmiş doğumları, yavruları ve Laktasyon bilgileri

Kızgınlık ve Tohumlama

Kızgınlık ve Tohumlama geçmişi

Muayene Geçmişi

Gebelik Muayeneleri, tüm sağlık muayeneleri

Süt Verimi

Günlük, aylık ve yıllık süt verimi

Grup ve Konum

Hayvanlar arasında gruplama yapabilirsiniz.

Hayvan Yönetimi

 

Hayvanınızı Kolay Takip Edin

Bu şekilde tüm hayvanlarınızı tek tek düzenli kayıt altına alabilirsiniz. İneklerinizin, doğumundan, tohumlamasına ve süt verimine varıncaya kadar bütün bilgilerini o hayvana özel olarak kayıt edebilirsiniz. Böylece her bir hayvanı ayrı ayrı yönetebilir ve Laktasyon sürecini takip edebilirsiniz. Örneğin, doğuma 40 günden az süre kalanlar ineklerin listesi otomatik olarak hazırlanmaktadır ve sistem üzerinden her gün size bildirilmektedir.

Hayvanlarınıza ilişkin yapılan tüm işlemleri kayıt altına alabilir ve bu bilgilere göre otomatik hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz.

Bir hayvana gün içerisinde tohum atılmış ise bu bilgiyi ister cep telefonunuzdan isterseniz de bilgisayarınızdan kayıt edebilirsiniz. Tohumlanmayı başarılı olarak girebilirsiniz. Böylelikle BenimSürüm sizin yerinize gebe gününü takip edebilmektedir.

Hayvanınızı Detaylı Takip Edin

Yapılan muayeneleri sonuçları ile beraber sisteme kaydedebilirsiniz. Uygulanacak tedavi şekline göre yeniden uygulanacak ilaçlar size otomatik olarak bildirilecektir. Benzer şekilde hayvanlarınızı grupladığınız durumlarda, hem grupları hem de hangi ahırda olduğunu işaretleyebilirsiniz.

Süt verimi kayıtlarını sisteme girerek, o hayvanın hem Laktasyon dönemindeki hayvanlarınızın süt verimini takip edebilirsiniz, hem de günlük süt düşüşlerinde otomatik uyarı alabilirsiniz.

Süt Takibi

Program hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için uzmanlarımız size ulaşsın.

www.benimsurum.com banner

Çiftçilerimizden Dinleyin

Sistemi Görün (Süt İşletmeleri)

Sistemi Görün (Besi İşletmeleri)

MAKALELER

Sürünüzdeki İşlerinizi Kolaylaştırın!

İşletmenizde takip ettiğiniz süreçleri kolayca yönetmeniz için kullanabileceğiniz birçok yöntem var...

Çiftliğinizde Maliyetleri Azaltmanın 5 Yöntemi

Hayvancılık işletmesinde hayvan sayısı ne kadar olursa olsun, tüm üretim süreçlerini kontrol etmek en önemli yönetim gereksinimidir...

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır...

Gizli Kızgınlık Nasıl Yakalanır?

Kızgınlık göstermeme bütün işletmelerin ortak sorunu. Aslında sorulması gereken soru, acaba bu inek kızıyor da çiftçimiz mi kaçırıyor?

Çiftliğinizde Kârlılığınızı Arttırın!

Her türlü ekonomik faaliyette olduğu gibi süt sığırcılığında da temel amaç çiftliğinizde en yüksek karlılığın elde edilmesidir...

Bir Bakışta Sürünüzün Tamamını Görmek...

Tüm sürüyü, her bir hayvan için durumlarına özelleşmiş halde tek bir ekranda inceleyebilmek çiftçilerin hayatlarını kolaylaştırmaktadır...

 

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.