Kapat

Sığır Yönetimi Konusunda En Önemli Sorunlar

İşletmenizin her zaman gelirlerinin yüksek olabilmesi için doğru bir yönetim şeklini uygulamanız gerekmektedir. Sığır yönetimi konusunda kendi alışkanlıklarınız olabilir ya da dışarıdan destek alabilirsiniz.

Sığır Sürü Yönetiminde En Önemli Sorunlar

BenimSürüm Sürü Takip Programı olarak uzun yıllardır bu konu hakkında çalışmaktayız. Bundan dolayı, Sığır yönetimi için en önemli 5 Sorunu aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Excel ya da Ajanda ile Takip Etmek

Çiftçilerimiz büyükbaş hayvan sürülerini kendileri takip etmeyi daha sağlıklı olduğunu düşünmektedir. Ancak, excel ya da ajanda tutmak ile sürü takibi yapmaya çalışmak birçok riski içinde bulunduruyor. Hayvanlarınızın bilgisine ulaşmaya çalışmak istediğinizde her şey elinizin altında olmayabilir. Bu verileri girdikten sonra da bilgisayarınızın bozulması sonucu verilerinizin kaybolma olasılığı çok yüksek.

BenimSürüm Sığır Takip Programı ile tüm verileriniz size özel ve güvenle saklanmaktadır. Hiçbir şekilde verilerinizin kaybolması gibi bir durum söz konusu değildir. Üye ol excel ya da ajanda tutma

Doğum Kontrolü ve Kuruya Çıkarma Zamanını Kaçırmak

Bir süt çiftliğinin sürekliliğini sağlamak, hayvanın doğru zamanda ve sağlıklı olarak doğum yapmasından geçmektedir. Tohumlama tarihlerini karıştırmak, gebelik kontrollerinin zamanında yapılmaması büyük zararlara sebep olabilir. Gebelik tutmasından sonra kuruya çıkarma zamanını kaçırmak da sağlıklı bir yavrunun doğmasına engel olabilir.

BenimSürüm Sığır Takip Programı bir sığırın yaşam döngüsüne göre planlanmış bir sürü takip programıdır. Hayvanınız hakkında doğru tarih ve işlemleri belirttikten sonra, program sizin adınıza hayvanınızı takip etmektedir. Bunun yanında yapmanız gereken işlemleri e-posta hatırlatmaları ile size bildirmektedir.

 

Anlık Veriye Ulaşma İhtiyacı

Hayvanlarınızın başındayken ya da çiftliğinizden uzak bir yerdeyken sürünüzle alakalı bir bilgiye ulaşmaya ihtiyacınız olabilir. Bu bilgilere ulaşamamak sizin için çok önemli. Tüm bunların önüne geçmek için hayvanlarınızın bilgilerine cep telefonunuzdan ulaşmak istemez miydiniz?

Türk çiftçilerimiz hayvanlarını cep telefonundan da takip edebilir ve tüm bu riskleri ortadan kaldırabilir. BenimSürüm Sığır Takip Programı uygulamasını satın aldıktan sonra cep telefonunuza indirerek hayvanlarınız hakkında yapmış olduğunuz değişikliklere anında ulaşabilirsiniz.

Muayene ve Aşı Zamanlarını Takip Etmek

Hayvanlarınızın sağlığı işinizin devamı için çok önemli bir konudur. Muayene ve aşı zamanlarını takip etmek sizin için zor olabilir. Hangi muayeneleri ve aşıları, hangi hayvanlara yapacağınızı karıştırabilirsiniz. Bunun önüne geçebilmek için çok titiz bir şekilde takip edecek bir sisteme ihtiyacınız bulunmaktadır.

Sürü takip programının içinde bulunan 20’den fazla muayene ve aşı ile hayvanlarınızı tek tek ya da grup olarak takip edebilirsiniz. Bu takip sırasında dilerseniz e-posta bildirimleri ile işlerinizi daha da kolay hale getirebilirsiniz.

BenimSürüm ile Takip Et Rahat Et

Günümüzde çiftliklerde oluşabilecek zararların önüne geçmek için sürü takip programları lüks değil ihtiyaçtır. Yurtdışında uzunca bir süredir karlılığı artırmak için bu tür sistemler kullanılmaktadır.

Süt verimini artırmak ve diğer tüm konular için siz de BenimSürüm Sürü Yönetim Programı kullanın. Detaylı özellikleri incelemek için tıklayın. Tüm bu özellikler için hemen sizde BenimSürüm sistemine dahil olabilirsiniz.

BenimSürüm ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sistem kullanımı ve ürünlerimiz ile ilgili videoları izlemek için Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Çiftçi

Şu soruları olumlu yanıtlıyorsanız, BenimSürüm kullanabilirsiniz.

1. Akıllı bir cep telefonunuz ya da bilgisayarınız var mı? Internete erişiminiz var mı?

2. Günde 10 dakika çiftliğiniz için düzenli veri girmeye hazır mısınız?

3. Kızgınlık, tohumlama, kuruya çıkarma ve doğum gibi işlerde inekleri tek tek takip etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

4. Arada sırada da olsa, bazı işleri unuttuğunuz oluyor mu?

5. Size işlerinizi hatırlatacak bir yardımcınız olsa, çok daha verimli çalışabileceğinize inanıyor musunuz?

 

Çiftçilerimizden Dinleyin

BenimSürüm

Mastitis Tespit Cihazı - MastiPro

blog başlığı

SÜRÜ YÖNETİM PROGRAMI

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı Neden Önemlidir?

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır.

blog başlığı

İNEKLERDE MASTİTİS

İneklerde Mastitis Sorunu ve Tespiti

Tüm dünyada süt endüstrisi için maliyetli bir meme hastalığı. Mastitis sorunu yaşayan işletmelerde somatik hücre sayısı arttığı için meme sağlığı olumsuz etkilenmekte, süt üretimi azalmaktadır.

blog başlığı

RASYON HAZIRLAMA

Süt İneği Yem Rasyonu Nasıl Yapılır?

Süt ineği yem rasyonu yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir? Hangi konularda erken önlem alırsanız, süt ineğinden daha fazla verim alabilirsiniz?

BenimSürüm 600+ üzerinde firma tarafından kullanılıyor.

brands
brands
brands
brands
brands
brands

BenimSürüm - Sürü Yönetim Programı

Ücretsiz Kayıt Olun
© 2023 BenimSürüm.