Kapat

İneklerde Süt Takibi ve Verimlilik

Çiftliğinizin süt üretimini ister genel, isterseniz de bireysel olarak BenimSürüm Sürü Takip Sistemi ile takip edebilirsiniz.

İneklerde Süt Takibi ve Verimlilik

Süt takip modülü ile çiftliğinizin süt üretimini hızlı ve profesyonel bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz.Toplu süt takibi sekmesinde sürüde sağılan her bir inekten toplanan günlük süt miktarı ve ortalama olarak sürünün süt verimi verilerek sürünün kapasitesi görülebilmektedir. Bireysel süt takibinde her inek başına girilen süt miktarının takibi yapılabilir. Ayrıca, ani süt verimi düşüşleri gözden kaçırmadan ineğin takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Her hayvan için ayrı ayrı ya da grup olarak toplam sütü kaydedebilir ve kolayca raporlayabilirsiniz.

Süt üretimi, Süt Çiftliği için temel performans göstergelerinin başında gelir, hatta çiftlikte yapılan tüm işler ya süt üretim miktarını arttırmak ya da süt üretim maliyetini düşürmek üzere kurgulanır. Bu durumda işletmenin karlı olabilmesi için her bir hayvandan ayrı ayrı en yüksek süt verimini elde etmelisiniz ki toplam süt veriminiz en yüksek olsun.

Süt Çiftliği için Süt Takibi

Süt Takip Modülü ile Süt Çiftliğinizde süt üretimine hızlı ve profesyonel bir bakış elde edersiniz. Saniyeler içerisinde dilediğiniz tarih aralığına gider, ve o tarih aralığındaki süt üretim detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Grafik gösterim sayesinde hem günlük hem de sağım bazında (sabah ve akşam sağımı) toplam ve/veya ortalama süt verimini inceleyebilir, rakamlarla boğuşmadan önem arz eden olayları takip edebilirsiniz.

Süt Takibi

Bireysel Süt Takibi

İsterseniz günlük, isterseniz haftalık ya da aylık süt verim kayıtları ile bir hayvanın toplam süt verimini kolayca kontrol edebilirsiniz.

Hayvan Yönetimi

Grup Bazlı Süt Takibi

İşletmenizin genel süt üretimini günlük olarak kaydedebilirsiniz. Böylece geçmişe dönük üretim ve verimlilik takibi yapabilirsiniz.

Raporlama

Hayvanları gruplarına, yaşlarına veya durumlarına göre (gebe, gebe düve, 6.aylık vb.) ayrı ayrı süt verimlerini raporlayabilirsiniz.

 

Süt Takibi

Belirli bir günde süt veriminde genel bir düşüş var; grafikten bu düşüşü kolaylıkla görür, düşük olan güne tek bir tıklamanız ile o gün hangi hayvanların ne kadar süt verdiği bilgisine ulaşırsınız. BenimSürüm Süt Takip modülü sayesinde daha hızlı hareket eder, daha çabuk müdahale edersiniz.
Çiftçilerimizden Dinleyin

BenimSürüm

Mastitis Tespit Cihazı - MastiPro

blog başlığı

SÜRÜ YÖNETİM PROGRAMI

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı Neden Önemlidir?

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır.

blog başlığı

İNEKLERDE MASTİTİS

İneklerde Mastitis Sorunu ve Tespiti

Tüm dünyada süt endüstrisi için maliyetli bir meme hastalığı. Mastitis sorunu yaşayan işletmelerde somatik hücre sayısı arttığı için meme sağlığı olumsuz etkilenmekte, süt üretimi azalmaktadır.

blog başlığı

RASYON HAZIRLAMA

Süt İneği Yem Rasyonu Nasıl Yapılır?

Süt ineği yem rasyonu yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir? Hangi konularda erken önlem alırsanız, süt ineğinden daha fazla verim alabilirsiniz?

BenimSürüm 600+ üzerinde firma tarafından kullanılıyor.

brands
brands
brands
brands
brands
brands

BenimSürüm - Sürü Yönetim Programı

Ücretsiz Kayıt Olun
© 2023 BenimSürüm.