Kapat

Hollanda İneği Holştayn

Holştayn yani namı diğer Hollanda İneği süt verimi bakımından en karlı inek ırkları arasındadır. Bu nedenle bu ırk süt çiftlikleri ve yatırımcılarının hep merak ettiği ve soru sorduğu konulardan biri olmuştur.

Hollanda İneği Holştayn

Holştayn yani namı diğer Hollanda İneği süt verimi bakımından en karlı inek ırkları arasındadır. Bu nedenle bu ırk süt çiftlikleri ve yatırımcılarının hep merak ettiği ve soru sorduğu konulardan biri olmuştur. Çünkü bir işletme için ne kadar çok süt o kadar çok kazanç demek. Biz de bu popüler konuya değinmek istedik. Holştayn günde maksimum kaç kilo süt verir? Sürü yönetim sistemi ile süt takibi yapılır mı? Hepsi içeriğimizde buyursunlar…

Süt Verimi Hangi Faktörlere Bağlıdır?

İneklerde süt verimini birçok faktöre bağlıdır. Genetik etkenler dışında bakımla, coğrafyayla ve takiple ilgili durumlar da süt verimi için önemlidir. Laktasyon dönemi, günlük sağım sayısı, kızgınlık,beslenme, çevre ısısı, buzağılama mevsimi, kuruda kalma süresi, hastalıklar ve egzersiz gibi faktörler verimi etkileyen konuların bazılarıdır. Yani inek kaç kilo süt verir? sorusunun net bir yanıtı yoktur. Bu size ve yaşadığınız coğrafyanın iklim şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. İnek cinsleri olarak tabir edilen inek ırkları süt miktarını belirleyen en temel faktörlerdendir. Tüm diğer faktörler ideal olsa da genetik yapı sınırınının üstüne çıkılamaz. Genetik yetenek bakım ile desteklenmedikçe iyi sonuç alınamadığı gibi, genetik yeteneği olmayan ineklerden de verim beklemek anlamsızdır.

Ücretsiz Kullanmaya Başlayın

BenimSürüm’ü hemen ücretsiz kullanmaya başlayın.
Ücretsiz kullanım, tüm işlevselliği sunar ancak hayvan sayısı ile sınırlıdır. Hemen üye olabilirsiniz.

Holştayn Irkının Özellikleri Nelerdir?

Hem besi hem de süt için kullanılırlar. Ama inek ırkları arasında süt miktarı ile öne çıkar.

Süt verimi bir laktasyon döneminde 5.000 ile 7.000 litredir.

Islah edilmiş ve üstün olanları ile yapılmış seçilim ile 10.000 litre süt verebilir.

Sütündeki yağ miktarı % 3 – 3.5 arasındadır.

Hollanda İneği Günde Kaç Litre Süt Verir?

Hollanda İneği: Holştayn kaç kilo süt verir sorusunun cevabı yukarıda belirttiğimiz koşullara göre değişmekle birlikte, iyi bakıldığında günlük 85 kiloya kadar süt verebilir.

Hollanda İneği Holştayn

Peki, Süt Takibini Nasıl Yapacağım?

BenimSürüm Sürü Yönetim Sistemi, Süt Takibi modülü ile süt veriminizi ve karlılığınızı kolayca takip edebilirsiniz.Dahası hayvanlarınızı verimine göre gruplayabilirsiniz. Üstelik hayvanların sisteme entegrasyonunu da sizin için ücretsiz yapıyoruz. Daha ne olsun?

BenimSürüm ile Takip Et Rahat Et

Günümüzde çiftliklerde oluşabilecek zararların önüne geçmek için sürü takip programları lüks değil ihtiyaçtır. Yurtdışında uzunca bir süredir karlılığı artırmak için bu tür sistemler kullanılmaktadır.

Süt verimini artırmak ve diğer tüm konular için siz de BenimSürüm Sürü Yönetim Programı kullanın. Detaylı özellikleri incelemek için tıklayın. Tüm bu özellikler için hemen sizde BenimSürüm sistemine dahil olabilirsiniz.

BenimSürüm ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sistem kullanımı ve ürünlerimiz ile ilgili videoları izlemek için Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Çiftçilerimizden Dinleyin

BenimSürüm

Mastitis Tespit Cihazı - MastiPro

blog başlığı

SÜRÜ YÖNETİM PROGRAMI

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı Neden Önemlidir?

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır.

blog başlığı

İNEKLERDE MASTİTİS

İneklerde Mastitis Sorunu ve Tespiti

Tüm dünyada süt endüstrisi için maliyetli bir meme hastalığı. Mastitis sorunu yaşayan işletmelerde somatik hücre sayısı arttığı için meme sağlığı olumsuz etkilenmekte, süt üretimi azalmaktadır.

blog başlığı

RASYON HAZIRLAMA

Süt İneği Yem Rasyonu Nasıl Yapılır?

Süt ineği yem rasyonu yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir? Hangi konularda erken önlem alırsanız, süt ineğinden daha fazla verim alabilirsiniz?

BenimSürüm 600+ üzerinde firma tarafından kullanılıyor.

brands
brands
brands
brands
brands
brands

BenimSürüm - Sürü Yönetim Programı

Ücretsiz Kayıt Olun
© 2023 BenimSürüm.