Kapat

Büyükbaş Hayvan Sürü Yönetim Sistemi

Büyükbaş sürü yönetimi kolay görünse de aslında çok detaylı ve zor bir süreçtir. Süt çiftliği ya da besi çiftliği yönetiminde büyükbaş hayvanlarla alakalı tüm bilgilere detaylı olarak ulaşmanız gerekmektedir. Bu sayede işletmenin geleceğiyle alakalı yapılması gereken her bir işlemi erkenden ön görebilirsiniz.

Sürü Yönetim Sistemi

BenimSürüm Sığır Takip Programı bu noktada hem geçmişteki yaptığınız işlemleri kolayca kaydetmenize hem de detaylı raporlamalar ile ileriye dönük planlarınızı düzenlemenize yardımcı olabilecek bir Sürü Yönetim Programıdır. BenimSürüm Sığır Takip Programının öne çıkan işlevlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Hayvan Yönetimi

Sürünüzdeki tüm hayvanları tek bir ekranda liste halinde görebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz hayvanın üstüne tıkladığınızda, o hayvanın tüm detaylı bilgilerini görebilirsiniz. Doğum tarihi, tohumlama sayısı ve tarihi, üreme geçmişi, hastalık ve muayene geçmişi gibi önemli bilgileri detaylı olarak takip edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra sürünüze doğum ekleme ya da satın alma işlemleriyle hayvan ekleme yapabilirsiniz. Sürüdeki hayvanlar sistem üzerinden kolayca gruplanabilir. Sürüdeki hayvanı sattıysanız ya da kestiyseniz aynı şekilde sisteme kaydederek takip edebilirsiniz. Gelir ve gider tablosu ile işletmenizin son durumunu kolaylıkla görebilirsiniz.

Günlük İşler

Hayvanlarınızla alakalı o gün neler yapılması gerektiğini tek bir ekran üzerinden görebilirsiniz. Tohumlanmaya hazır hayvanları, gebelik kontrol zamanı gelmiş hayvanları, doğumu yaklaşan hayvanları, uzun süre boşta kalan hayvanları, kuruya çıkarılması gereken hayvanları ve sürünüzle alakalı detaylı raporlamaları günlük işler ekranından inceleyebilirsiniz. Bu sayede sürü yönetiminde o gün ne yapacağınızı kontrol edebilirsiniz.

Ücretsiz Kullanmaya Başlayın

BenimSürüm’ü hemen ücretsiz kullanmaya başlayın.
Ücretsiz kullanım, tüm işlevselliği sunar ancak hayvan sayısı ile sınırlıdır. Hemen üye olabilirsiniz.

BenimSürüm ile Süt Takibi

Sabah ve akşam sağmış olduğunuz hayvanların günlük süt miktarını hem toplu hem de hayvan başına bireysel olarak kolayca sisteme kaydedebilirsiniz. BenimSürüm Sığır Takip Programını satın almadan önce Excel ile kaydettiğiniz geçmişteki tüm süt verilerini de sisteme kolayca yükleyebilirsiniz. Bu sayede çiftliğinizde elinizde bulunan süt miktarını dilediğiniz tarihle karşılaştırabilirsiniz.

Büyükbaş Hayvanlarda Üreme ve Tohumlama Takibi

BenimSürüm Sığır Takip Programı sayesinde süt çiftliğindeki büyükbaş hayvanların üreme aktivitelerini tek tek takip edebilirsiniz. Sürünüzde bir hayvanınızın kızgınlık döneminde olduğunu fark ettiniz ve tohumlama işlemini gerçekleştirdiniz. Bu bilgiyi o hayvana özel kaydetmeniz halinde, Sığır Takip Programı ne zaman gebelik kontrolü yapılması gerektiğini size hatırlatmaktadır.

Olumlu girilen tohumlama işleminden sonra ise hayvanın kuruya çıkması gereken zamanı ya da yaklaşan doğum tarihini sizin yerinize takip edip, size bildirmektedir. Tüm bu işlemlerin yanında hayvanların tüm üreme ve tohumlama geçmişini kontrol edebilirsiniz. BenimSürüm, Sürü yönetiminde en iyi dostunuz olabilir.

Muayene ve Aşı Takibi

Sistemde kayıtlı 21 muayene ve 19 aşı tipi ile hayvanlarınıza yapmış olduğunuz işlemleri detaylı kaydedebilirsiniz. Sistemde bulunmayan bir muayene veya aşı tipi varsa kendiniz de BenimSürüm Sığır Takip Programına ekleyebilirsiniz. Sistemdeki kayıtlı muayene ve aşı tipleri ile hangi hayvanlara, ne işlem yapılması gerektiğini bir tıkla listeleyebilirsiniz. Ayrıca tek tek hayvanlarınızın muayene ve aşı geçmişini rapor şeklinde alabilirsiniz.

Sürüye Bakış

BenimSürüm programında sürüye bakış bölümünde süt çiftliğinde ve besi çiftliğinde bulunan tüm büyükbaş hayvanların hangi süreçte olduklarını tek tek görebilirsiniz. Bu kısımda sürüdeki hayvanların son üç günlük süt miktarını, hangi hayvanların tohumlandığını, hangi hayvanların gebe sürecinde olduğunu, hangi hayvanların kuru döneminde olduğunu ve hangi hayvanların doğum yapması gerektiğini bir bakışta görebiliyorsunuz.

Eski Verilerinizi Taşıyabilirsiniz

Programı kullanmadan önce büyükbaş hayvanlarınızla alakalı Excel ile tutulan bilgileri programa yükleyebilirsiniz. Bu sayede geçmişte yapmış olduğunuz hiçbir işlemi kaybetmezsiniz. Planlamanızı daha doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Gelir/Gider Tablosu

Sürü yönetiminde işletmeniz ile alakalı bütün alım satımları kolay bir şekilde not ederek çiftliğin mali durumunu kontrol edebilirsiniz. Bu notlarınızı ne zaman yaptığınızı, ne için yaptığınızı, ne kadar ücret harcandığını yazabilirsiniz. Tüm bu not edilen bilgilerinizi de excel olarak ayrıca çıktı alabilirsiniz.

BenimSürüm ile Senkronizasyon

BenimSürüm Sığır Takip Programında tanımlı en çok uygulanan 10 farklı senkronizasyon ile tohumlama zamanını kontrol edebilirsiniz. Uygulayacağınız senkronizasyonu seçtikten sonra hayvanlar programda listelenmektedir. Süt çiftliğinde bulunan hayvanları seçtikten sonra program üzerinde ilk uygulanmasını istediğiniz tarihi yazdıktan sonra diğer uygulama tarihleri sistem üzerinden otomatik olarak hesaplanmaktadır.

Uygulanması gereken tüm tarihlerin bildirimleri e-posta şeklinde size hatırlatmaktadır. Ayrıca hangi tarihte tohumlama yapılması gerektiğini sistem size bildirmektedir. Bu sayede hayvanların tohumlama dönemlerini daha kolay takip edebilirsiniz. Bu yapmış olduğunuz senkronizasyon uygulaması da hayvanın geçmişine otomatik olarak kaydedilmektedir.

Süt Çiftliği ve Besi Çiftliği için Detaylı Raporlamalar

BenimSürüm Sığır Takip Sistemi ile Süt Çiftliği ve Besi Çiftliğindeki büyükbaş hayvanlarla alakalı çok detaylı raporlamalar yapabilirsiniz. Dilerseniz bir hayvana özel kimlik bilgilerini, doğum ve laktasyon bilgilerini, muayene bilgilerini, pedigri bilgilerini, kilo değişim bilgilerini ve son yedi günlük süt bilgilerini kolaylıkla rapor halinde çıktı alabilirsiniz.

Bunun yanında dilerseniz de sürü halinde süt raporu, tohumlama ve doğum raporu, sperma istatistik raporu, sürü özeti raporu gibi bilgileri de oluşturabilirsiniz. Bu oluşturduğunuz raporları ister şablon olarak kaydedebilirsiniz, isterseniz de Excel ya da PDF olarak çıktı alabilirsiniz.

Çiftçilerimizden Dinleyin

BenimSürüm

Mastitis Tespit Cihazı - MastiPro

blog başlığı

SÜRÜ YÖNETİM PROGRAMI

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı Neden Önemlidir?

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır.

blog başlığı

İNEKLERDE MASTİTİS

İneklerde Mastitis Sorunu ve Tespiti

Tüm dünyada süt endüstrisi için maliyetli bir meme hastalığı. Mastitis sorunu yaşayan işletmelerde somatik hücre sayısı arttığı için meme sağlığı olumsuz etkilenmekte, süt üretimi azalmaktadır.

blog başlığı

RASYON HAZIRLAMA

Süt İneği Yem Rasyonu Nasıl Yapılır?

Süt ineği yem rasyonu yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir? Hangi konularda erken önlem alırsanız, süt ineğinden daha fazla verim alabilirsiniz?

BenimSürüm 600+ üzerinde firma tarafından kullanılıyor.

brands
brands
brands
brands
brands
brands

BenimSürüm - Sürü Yönetim Programı

Ücretsiz Kayıt Olun
© 2023 BenimSürüm.