Kapat

Bir Bakışta Sürünüzün Tamamını Görmek...

BenimSürüm ile Sürünü Tek Bir Ekranda Yönet!

Bir Bakışta Sürünüzün Tamamını Görmek

Çiftçilerimiz bir çok süreci aynı anda takip etmek zorundalar. BenimSürüm Sürü Yönetim Programı ile bu süreçleri kolayca takip ederken, bütün sürüyü tek bir ekranda kolayca yönetebilirsiniz.

Çiftçilerimiz aynı anda yem üretimi ve tarım işleri ile uğraşırken, bir taraftan sağım, hastalık-muayene, tohumlama ve gebelik işlerini yönetirler. Tüm bu işlerin hepsinde ayrı ayrı geleceğe dair hatırlanması gereken işlemler bulunmaktadır. Bütün işlemleri tek bir programda takip edebilmek hem geriye dönük yapılan işleri kolayca bulmayı, hem de her işin gerektirdiği planlamaları ve hatırlatıcıları tek bir yerden yönetmeyi sağlar.

BenimSürüm Sürü Yönetim Programı, bir süt işletmesinde gerekli tüm süreçleri kayıt etmenize yardımcı olur. Ancak bunun da ötesinde, tüm hayvanlarınızı tek bir ekranda durumlarına göre görmenizi sağlar. Böylece tüm sürüyü tek bir ekranda durumları ile beraber kolayca takip edebilirsiniz.

Sürüye Bakış Nedir?

Sürüye Bakış ismini verdiğimiz bu akıllı modül ile, ineklerin durumlarına göre liste yapabilirsiniz. Ayrıca yatay çizgide ineğin tohumlama-gebelik-doğum sürecinde hangi aşamada olduğunu (gün sayısına göre) inceleyebilirsiniz.

Sürüye Bakış
Açık Durumdaki Hayvanlar

Açık Durumdaki Hayvanlar

Tohumlanma yapılmamış açık durumdaki hayvanları yönetmek için “Kızgın Olma” durumundaki sütunu inceleyebilirsiniz. Bir hayvan tohumlanıncaya kadar 21 günlük döngü içerisinde bu kolonda dönüp-dolaşır. Kolonun bitiş kısmına yakın olan hayvanlar kızgınlığa tarihsel olarak yaklaşmış hayvanlardır.

Tohumlanmış Hayvanlar

Tohumlanmış Hayvanlar

Tohumlanmış hayvanlar ise, tohumlandıkları tarih esas olmak üzere bir satırda sağa doğru ilerlemeye başlarlar. Ancak belirlenen gebelik tarihine geldiklerinde “Tohumlanmış” ve “Gebelik” kolonu arasındaki kırmızı bölgede beklerler. Böylece Gebelik Muayenesi yapılması gereken hayvanları hemen seçebilirsiniz.

Gebe Hayvanlar

Gebe Hayvanlar

Benzer şekilde Gebe hayvanlar gebelik gün sayısına göre Gebelik kolonu içerisinde dağılmışlardır. Gebelik ile Kuruya Çıkarma arasındaki kırmız alanda bekleyen hayvanlar henüz kuruya çıkartılmamış hayvanlardır. Bu alanı inceleyerek kuruya çıkarılması gereken hayvanları inceleyebilirsiniz.

Çiftçi

Şu soruları olumlu yanıtlıyorsanız, BenimSürüm kullanabilirsiniz.

1. Akıllı bir cep telefonunuz ya da bilgisayarınız var mı? Internete erişiminiz var mı?

2. Günde 10 dakika çiftliğiniz için düzenli veri girmeye hazır mısınız?

3. Kızgınlık, tohumlama, kuruya çıkarma ve doğum gibi işlerde inekleri tek tek takip etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

4. Arada sırada da olsa, bazı işleri unuttuğunuz oluyor mu?

5. Size işlerinizi hatırlatacak bir yardımcınız olsa, çok daha verimli çalışabileceğinize inanıyor musunuz?

 

Çiftçilerimizden Dinleyin

BenimSürüm

Mastitis Tespit Cihazı - MastiPro

blog başlığı

SÜRÜ YÖNETİM PROGRAMI

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı Neden Önemlidir?

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır.

blog başlığı

İNEKLERDE MASTİTİS

İneklerde Mastitis Sorunu ve Tespiti

Tüm dünyada süt endüstrisi için maliyetli bir meme hastalığı. Mastitis sorunu yaşayan işletmelerde somatik hücre sayısı arttığı için meme sağlığı olumsuz etkilenmekte, süt üretimi azalmaktadır.

blog başlığı

RASYON HAZIRLAMA

Süt İneği Yem Rasyonu Nasıl Yapılır?

Süt ineği yem rasyonu yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir? Hangi konularda erken önlem alırsanız, süt ineğinden daha fazla verim alabilirsiniz?

BenimSürüm 600+ üzerinde firma tarafından kullanılıyor.

brands
brands
brands
brands
brands
brands

BenimSürüm - Sürü Yönetim Programı

Ücretsiz Kayıt Olun
© 2023 BenimSürüm.