Kapat

BenimSürüm ile Rasyon Hazırlama

Rasyon hazırlama süt çiftlikleri ve besi çiftlikleri için hayati önem taşıyan bir konudur. Rasyon sayesinde hem çiftliğin mali durumu düzenlenmektedir hem de hayvanların kaliteli süt verimi ya da kilo alımı gerçekleşmektedir. Bundan dolayı, büyükbaş hayvan işletmesine sahip tüm büyükbaş hayvan bakıcılarının en önemli konu maddesi doğru ve verimli rasyon hazırlamaktır.

BenimSürüm ile Rasyon Hazırlama

Ancak, rasyon konusunda çok farklı ve anlaşılmaz bilgiler dolaşmaktadır. Bir işletme sahibi veteriner hekim gibi rasyon hazırlama konusunda uzman olmayabilir. BenimSürüm Sığır Takip Programı bu konuda Türk ve dünya çiftçileri için yerli bir Sürü Yönetim Sistemi üretmiş bulunuyor.

Hemen BenimSürüm Sığır Takip Programı satın alarak siz de rasyon planlamanızı kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

BenimSürüm Sığır Takip Programında rasyon nasıl hazırlanmaktadır?

Birinci adım olarak, BenimSürüm Sığır Takip Programı üzerinden rasyon hazırlamak için öncelikle programa işletmenizde bulunan yem bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Program içerisinde 50 farklı yem çeşiti tanımlanmıştır. Sistemde bulunan yem dışında elinizde farklı bir yem bulunmakta ise Sığır Takip Programına ekleyebilirsiniz. İyi bir rasyon reçetesi hazırlanması için yem listesine ayrıca konsantre yem (fabrika yemi) eklemenizi de tavsiye ederiz.

BenimSürüm ile Rasyon Hazırlama

İkinci adım olarak, yem listenizi sürü yönetim sistemine yükledikten sonra her hayvan için özel rasyon programı hazırlayabilirsiniz. Bir hayvanınızın kaç kilo canlı ağırlığının olduğunu, günlük süt verimini, süt yağını ve o hayvanın laktasyon gününü sisteme yazmanız gerekmektedir.

BenimSürüm ile Rasyon Hazırlama

Üçüncü adım olarak, sisteme kaydetmiş olduğunuz yemden hangilerini kullanmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Seçtiğiniz yemin günlük en az ve en fazla ne kadar kullanılması gerektiğini sizin sistem üzerinden belirtmeniz gerekmektedir.

BenimSürüm ile Rasyon Hazırlama

Son olarak,bu üç adımı gerçekleştirdikten sonra Sığır Takip Programından rasyon reçetesi üretmesini istiyorsunuz. Program sizin adınıza belirtmiş olduğunuz bir hayvanınız için birden çok rasyon planı üretmektedir. Size uygun olan rasyon planını o hayvan için kullanabilirsiniz. Sürünüzde birden çok hayvanınız aynı kilo ağırlığına ve süt verimine sahip ise, oluşturduğunuz rasyon planını benzer hayvanlar için de kullanabilirsiniz.

BenimSürüm ile Rasyon Hazırlama

BenimSürüm ile Rasyon Hazırlama

BenimSürüm Sığır Takip Programı sayesinde işletmenizde nasıl rasyon hazırlanması gerekir problemi çözebilirsiniz. Bu sayede yem kullanımında maliyet açısından en yüksek verimi yakalayabilir, yanlış ya da fazla yem kullanımından kaçabilirsiniz. Ayrıca, hayvanlar için yapılan doğru rasyon reçeteleri ile süt verimi en yüksek seviyeye çıkabilir. Süt veriminin yüksek olduğu bir işletmede tabi ki gelir de aynı oranda yüksek olacaktır.

Çiftçilerimizden Dinleyin

BenimSürüm

Mastitis Tespit Cihazı - MastiPro

blog başlığı

SÜRÜ YÖNETİM PROGRAMI

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı Neden Önemlidir?

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır.

blog başlığı

İNEKLERDE MASTİTİS

İneklerde Mastitis Sorunu ve Tespiti

Tüm dünyada süt endüstrisi için maliyetli bir meme hastalığı. Mastitis sorunu yaşayan işletmelerde somatik hücre sayısı arttığı için meme sağlığı olumsuz etkilenmekte, süt üretimi azalmaktadır.

blog başlığı

RASYON HAZIRLAMA

Süt İneği Yem Rasyonu Nasıl Yapılır?

Süt ineği yem rasyonu yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir? Hangi konularda erken önlem alırsanız, süt ineğinden daha fazla verim alabilirsiniz?

BenimSürüm 600+ üzerinde firma tarafından kullanılıyor.

brands
brands
brands
brands
brands
brands

BenimSürüm - Sürü Yönetim Programı

Ücretsiz Kayıt Olun
© 2023 BenimSürüm.