• BLOG
  • Bir Bakışta Sürünüzün Tamamını Görmek

Bir Bakışta Sürünüzün Tamamını Görmek...

BenimSürüm ile Sürünü Tek Bir Ekranda Yönet!

19 Mart 2019   |    Eski Verileriniz Yeni Sistemde, Sürüye Bakış, Kuruya Çıkarma

Bir Bakışta Sürünüzün Tamamını Görmek

Çiftçilerimiz bir çok süreci aynı anda takip etmek zorundalar. BenimSürüm Sürü Yönetim Programı ile bu süreçleri kolayca takip ederken, bütün sürüyü tek bir ekranda kolayca yönetebilirsiniz.

Çiftçilerimiz aynı anda yem üretimi ve tarım işleri ile uğraşırken, bir taraftan sağım, hastalık-muayene, tohumlama ve gebelik işlerini yönetirler. Tüm bu işlerin hepsinde ayrı ayrı geleceğe dair hatırlanması gereken işlemler bulunmaktadır. Bütün işlemleri tek bir programda takip edebilmek hem geriye dönük yapılan işleri kolayca bulmayı, hem de her işin gerektirdiği planlamaları ve hatırlatıcıları tek bir yerden yönetmeyi sağlar.

BenimSürüm Sürü Yönetim Programı, bir süt işletmesinde gerekli tüm süreçleri kayıt etmenize yardımcı olur. Ancak bunun da ötesinde, tüm hayvanlarınızı tek bir ekranda durumlarına göre görmenizi sağlar. Böylece tüm sürüyü tek bir ekranda durumları ile beraber kolayca takip edebilirsiniz.

Sürüye Bakış Nedir?

Sürüye Bakış ismini verdiğimiz bu akıllı modül ile, ineklerin durumlarına göre liste yapabilirsiniz. Ayrıca yatay çizgide ineğin tohumlama-gebelik-doğum sürecinde hangi aşamada olduğunu (gün sayısına göre) inceleyebilirsiniz.

Sürüye Bakış
Açık Durumdaki Hayvanlar

Açık Durumdaki Hayvanlar

Tohumlanma yapılmamış açık durumdaki hayvanları yönetmek için “Kızgın Olma” durumundaki sütunu inceleyebilirsiniz. Bir hayvan tohumlanıncaya kadar 21 günlük döngü içerisinde bu kolonda dönüp-dolaşır. Kolonun bitiş kısmına yakın olan hayvanlar kızgınlığa tarihsel olarak yaklaşmış hayvanlardır.

Tohumlanmış Hayvanlar

Tohumlanmış Hayvanlar

Tohumlanmış hayvanlar ise, tohumlandıkları tarih esas olmak üzere bir satırda sağa doğru ilerlemeye başlarlar. Ancak belirlenen gebelik tarihine geldiklerinde “Tohumlanmış” ve “Gebelik” kolonu arasındaki kırmızı bölgede beklerler. Böylece Gebelik Muayenesi yapılması gereken hayvanları hemen seçebilirsiniz.

Gebe Hayvanlar

Gebe Hayvanlar

Benzer şekilde Gebe hayvanlar gebelik gün sayısına göre Gebelik kolonu içerisinde dağılmışlardır. Gebelik ile Kuruya Çıkarma arasındaki kırmız alanda bekleyen hayvanlar henüz kuruya çıkartılmamış hayvanlardır. Bu alanı inceleyerek kuruya çıkarılması gereken hayvanları inceleyebilirsiniz.

Çiftçi

BenimSürüm Sürü Yönetim Programı Nasıl Avantajlar Sağlamaktadır?

Tek bir ekrana bakarak hızlıca şu soruların yanıtlarını alabilirsiniz :

1. Sürümde açık halde duran kaç hayvan var?

2. Sürümde gebelik muayenesi yaklaşan kaç hayvan var?

3. Gebe durumdaki hayvanlardan kaç tanesi doğuma yakın?

4. Kuruya Çıkarma zamanına yaklaşan kaç hayvan var?

5. Doğum zamanı yaklaşmış kaç hayvan var?

6. Sürümdeki gebelik gün dağılımı nasıl?

7. Hayvanlarımın çoğu taze gebe mi yoksa gebeliğin sonuna daha mı yakın?

 

Program hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için uzmanlarımız size ulaşsın.

Çiftçilerimizden Dinleyin

Sistemi Görün (Süt İşletmeleri)

Sistemi Görün (Besi İşletmeleri)

ÖZELLİKLER

Hayvan Yönetimi

Hayvan Yönetimi

BenimSürüm ile her bir hayvana ilişkin bütün verileri kaydedebilir, hayvanları gruplayabilir, buna göre listeler elde edebilirsiniz.

Hastalık & Muayene

Muayene, Aşı ve Tedavi

Hayvanlarınıza yaptığınız aşı ve muayene işlemlerini kayıt altında tutabilir, uygulanan tedavi süreçlerini yönetebilirsiniz.

Üreme ve Tohumlama Takibi

Tohumlama Takibi

Verimli büyüme oranının yakalanması ve sürünün sağlıklı büyümesi için üreme ve tohumlama süreçlerini takip edebilirsiniz.

Süt Takibi

Süt Takibi

Çiftliğinizin süt üretimini ister genel, isterseniz de bireysel olarak takip edebilir, hayvan süt verimlerini elde edebilirsiniz.

Maliyet Hesaplama

Maliyet Yönetimi

Rasyon maliyetleri ve diğer tüm işletme giderleri ile hayvanların kilo almalarına dayalı gelir kalemlerinizi tek bir ekranda yönetebilirsiniz.

Rasyon

Yem Yönetimi

Gruplandırdığınız hayvanlarınıza istediğiniz tarihler arasında uyguladığınız yem planlarınızı sisteme kaydedebilirsiniz.

 

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.