• BLOG
  • Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi İle Atölye Çalışması

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi İle Sığır Takip Programı

Sığır Takip Programında tecrübeli BenimSürüm Eğitim Ekibi, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile sürü takip sistemi içerikli atölye çalışmasında Türkiye’nin dört bir tarafından Veteriner Hekimlik öğrencileriyle bir araya geldi gelerek hayvancılık yönetimi hakkında bilgilendirme gerçekleştirdiler.

18 Nisan 2019   |    Sığır Takip Programı, Hayvancılık Yönetimi, Mastitis Tespit Cihazı

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi İle Atölye Çalışması

BenimSurum.com uygulaması, Tübitak 2244 programı bağlamında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Halit Kanca tarafından akademik olarak desteklenmektedir. Bu bağlamda yapılan çalışmalar II. Uluslararası Veteriner Bilimsel Araştırma ve Uygulama Öğrenci Kongresi’nde bir hayvancılık yönetimi atölye çalışması ile genç veteriner hekim adaylarına anlatıldı.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi İle Atölye Çalışması

Üniversite laboratuvarlarında yapılan çalışmada, BenimSürüm Sığır Takip Programı’nın çalışma sistematiği, çiftçilerimize sağladığı kolaylıklar ve pratikler veteriner fakültesi öğrencileriyle bizzat bilgisayar başında uygulayarak aktarıldı. Programa katılan bütün öğrenciler, kendilerine özel olarak tanımlanan profil ile Sığır Takip Programını deneyimle imkanından faydalandırlar. Uygulamanın gelişmiş arayüzleri ve işlevselliği geleceğin veteriner hekimlerinden de tam not aldı.

Arayüzlerde Hangi Bölümler Bulunmaktadır?

Uygulamanın arayüzlerinde Listeler, Günlük İşler ve Raporlar, Hayvan Profili, Tüm Hayvanlar, Tohumlamaya Hazır Hayvanlar, Gebelik Kontrol Zamanı Gelenler, Kurudaki Hayvanlar, Doğumu Yaklaşan Hayvanlar, Kızgınlık Gösteren Hayvanlar (Actimoo ile entegreli çalışmaktadır) ve Hayvan Ekle bölümleri bulunmaktadır.

Sürü Yönetimi Programı İşlerinizi Kolaylaştırır | Benim Sürüm

Prof. Dr. Halit Kanca ve Araştırma Görevlisi Özgenur Kafkas; takip programının nasıl çalıştığına, nerelerde önemli destekler sağladığına, çiftlik veriminde önemli katkısına, sığır yetiştiriciliği yapan çiftçilerimizin takip sırasında nerelerde eksiklik yaşadıklarına dair detaylı bilgilendirmeler gerçekleştirdi.

Ayrıca Actimoo ve Mastitis Tespit Cihazı gibi son teknoloji ile sunulmuş ürünler hakkında, Türkiye’de hayvancılığın teknoloji ile ne kadar önemli noktalara gelebileceği hakkında bilgilendirmeler gerçekleştirilmiştir.

Bildiğiniz üzere, Actimoo Kızgınlık Tespit Sistemi ile hayvanınız anten ve pedometre sistemi sayesinde gece gündüz takip edilmektedir. Bu sayede hayvanınız azgınlık sürecine girdiğinde cep telefonunuza anında SMS ile bilgi gelmektedir.

Mastitis Tespit Cihazı ile de hayvanlarınızda Mastitis problemini erkenden teşhis ederek müdahalede bulunabilirsiniz. Bu sayede ineklerinizde meme yangısı gibi bir problemi erkenden engellemiş olursunuz ve çiftliğinizde verimi en üst seviyeye çıkartmış oluyorsunuz.

Ankara Üniversitesi Veterinernik Fakültesi ile gerçekleştirmiş olduğumuz bu hayvancılık yönetimi atölye çalışması ile gelecek nesillerimiz için de Sığır Takip Programının ne kadar önemli ve kullanışlı olduğunu sunma fırsatımız oldu. Bundan sonraki süreçte çiftliğinizde büyükbaş hayvan takibi artık çok daha kolay.

Çiftçi

Şu soruları olumlu yanıtlıyorsanız, BenimSürüm kullanabilirsiniz.

1. Akıllı bir cep telefonunuz ya da bilgisayarınız var mı? Internete erişiminiz var mı?

2. Günde 10 dakika çiftliğiniz için düzenli veri girmeye hazır mısınız?

3. Kızgınlık, tohumlama, kuruya çıkarma ve doğum gibi işlerde inekleri tek tek takip etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

4. Arada sırada da olsa, bazı işleri unuttuğunuz oluyor mu?

5. Size işlerinizi hatırlatacak bir yardımcınız olsa, çok daha verimli çalışabileceğinize inanıyor musunuz?

 

Program hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için uzmanlarımız size ulaşsın.

Çiftçilerimizden Dinleyin

Sistemi Görün (Süt İşletmeleri)

Sistemi Görün (Besi İşletmeleri)

ÖZELLİKLER

Hayvan Yönetimi

Hayvan Yönetimi

BenimSürüm ile her bir hayvana ilişkin bütün verileri kaydedebilir, hayvanları gruplayabilir, buna göre listeler elde edebilirsiniz.

Hastalık & Muayene

Muayene, Aşı ve Tedavi

Hayvanlarınıza yaptığınız aşı ve muayene işlemlerini kayıt altında tutabilir, uygulanan tedavi süreçlerini yönetebilirsiniz.

Üreme ve Tohumlama Takibi

Tohumlama Takibi

Verimli büyüme oranının yakalanması ve sürünün sağlıklı büyümesi için üreme ve tohumlama süreçlerini takip edebilirsiniz.

Süt Takibi

Süt Takibi

Çiftliğinizin süt üretimini ister genel, isterseniz de bireysel olarak takip edebilir, hayvan süt verimlerini elde edebilirsiniz.

Maliyet Hesaplama

Maliyet Yönetimi

Rasyon maliyetleri ve diğer tüm işletme giderleri ile hayvanların kilo almalarına dayalı gelir kalemlerinizi tek bir ekranda yönetebilirsiniz.

Rasyon

Yem Yönetimi

Gruplandırdığınız hayvanlarınıza istediğiniz tarihler arasında uyguladığınız yem planlarınızı sisteme kaydedebilirsiniz.

 

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.