• BLOG
  • 5 Önemli Özellik ile Kullanıcı Dostu Benim Sürüm Sığır Takip Programı

5 Önemli Özellik ile Kullanıcı Dostu Benim Sürüm Sığır Takip Programı

Günümüzde çiftliklerin takibi genellikle Excel dosyaları ya da ajandalara yazılı bir şekilde yürütülmektedir. Bu yöntemler yaygın olsa da, birden çok kişinin kullanması gerektiği durumlarda birçok zorluğunda sebebi haline gelmektedir.

06 Mayıs 2019   |    Sığır Takip Programı, Süt İşletmesi, Benim Sürüm

Yazın Hayvanlarınızın Serinde Kalması İçin 4 İpucu

Örneğin birden çok kişinin aynı mantıkla verileri yazmaması, ya da yazılı şeyi aynı şekilde anlamaması sorunlara sebep olmaktadır. Bunun da ötesinde kayıt altına alınmış bilgilerden bir çok hatırlatıcı üretmek mümkün olsa da, bu ilk akla gelen çözümler hatırlatıcılar noktasında destek verememektedir. Bu konuların aydınlatılması için, kullanıcı dostu bir Benim Sürüm Sığır Takip Programı’nın önemini 5 madde ile sıraladık.

Tohumlama Tarihi ve Süreçler

Süt işletmesinin can alıcı, en önemli “işi” ineğin tohumlanmasıdır. İneğin doğurması halinde süt alınmaktadır ve süt satışı sayesinde işletmenin geliri artmaktadır. Tohumlama tarihinin girilmesinden sonra gebelik muayenesinin ne zaman yapılacağını sistemde belirleyerek son 10 gün kala e-posta uyarıları ile tohumlama zamanını kaçırmamış olursunuz. Benzer şekilde kuraya çıkarma, beklene doğum tarihi gibi birçok tarih otomatik olarak belirlenebilir. Hatta tek bir tıkla, önümüzdeki iki hafta içinde muayene kontrolü yapılması gerekenlerin listesini çıkarabilirsiniz.

2. Muayene ve Aşı Hatırlatmaları

Sizin mutluluğunuz sığırlarınızın sağlığından geçmektedir. Hayvanlarınızın sağlık durumu süt verimlerini, hayvanda mastitis ya da hayvanlarınızın üremeleri için çok önemlidir. Sığır Takip Programında bulunan 20 farklı Muayene çeşidi ile hayvanınızın ne zaman ve hangi konuda kontrol edilmesini kolayca düzenleyebilirsiniz. Ayrıca hangi aşıların yapılması gerektiğini de hem tek bir hayvanınız için hem de grup şeklinde takip edebilirsiniz. Önemli olan, hastalık ortaya çıktığında müdahale etmek değil, hastalıklardan önce “önleyici” uygulamaları bilinçli bir şekilde yapabilmektir. Sürü Yönetim Sistemi, tüm sürünüzü tanıdığı için, size önleyici uygulamaları otomatik olarak hatırlatabilir.

3. E-posta Bildirimleri

Süt işletmesinde işlerin yoğunluğundan, bazen gözünüzün önünde takip edilmesi gereken işler kaçabilir. Bundan dolayı düzeniniz bozulabilir ve bu durum motivasyonunuzu etkileyebilir. Her şey olağan akışında sizi köşeye sıkıştırmış gibi gösterebilir. Ancak, Benim Sürüm Sığır Takip Programı’nın size sunmuş olduğu e-posta ile bildirim desteğiyle Muayene edilmesi ve Aşı yapılması gereken hayvanlarınızı gözden kaçırmazsınız. Ayrıca, gebelik kontrol zamanı gelen hayvanlarınızın, kuruya çıkması gereken hayvanlarınızın, doğumu yaklaşan hayvanlarınızın bilgilerini e-posta hatırlatmalarını, Benim Sürüm Sürü Takip Programı desteğiyle alabilirsiniz.

4. Süt Raporu

Süt işletmesinin süt durumunu takip etmek çok önemlidir. Daha önce girmiş olduğunuz süt verilerine dilediğiniz zaman ulaşmayı istediğiniz olmuştur. Sığır Takip Programı sayesinde Süt Raporunuzu dilediğiniz tarih aralığında, tek bir hayvan olarak ya da grupladığınız hayvanların sabah, öğle, akşam süt verimlerini inceleyebilirsiniz.

5. Raporlama

Hayvanlarınızla alakalı tüm bilgileri kolayca düzenleyip dilerseniz PDF ya da Excel şeklinde raporlayabilirsiniz. Bu raporları dilediğiniz kişiye e-posta atarak, işletmenizin son durumunu kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Hayvan Listesi, Hayvan Karnesi, Süt Raporu, Sürü Özeti, Sperma İstatistik, Tohumlama ve Doğum Raporu, Muayene Raporu ve Eski Hayvanlar raporu gibi bilgilerle hayvanınızı en ufak ayrıntısına kadar takip edebilirsiniz.

Program hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için uzmanlarımız size ulaşsın.

Çiftçilerimizden Dinleyin

Sistemi Görün (Süt İşletmeleri)

Sistemi Görün (Besi İşletmeleri)

ÖZELLİKLER

Hayvan Yönetimi

Hayvan Yönetimi

BenimSürüm ile her bir hayvana ilişkin bütün verileri kaydedebilir, hayvanları gruplayabilir, buna göre listeler elde edebilirsiniz.

Hastalık & Muayene

Muayene, Aşı ve Tedavi

Hayvanlarınıza yaptığınız aşı ve muayene işlemlerini kayıt altında tutabilir, uygulanan tedavi süreçlerini yönetebilirsiniz.

Üreme ve Tohumlama Takibi

Tohumlama Takibi

Verimli büyüme oranının yakalanması ve sürünün sağlıklı büyümesi için üreme ve tohumlama süreçlerini takip edebilirsiniz.

Süt Takibi

Süt Takibi

Çiftliğinizin süt üretimini ister genel, isterseniz de bireysel olarak takip edebilir, hayvan süt verimlerini elde edebilirsiniz.

Maliyet Hesaplama

Maliyet Yönetimi

Rasyon maliyetleri ve diğer tüm işletme giderleri ile hayvanların kilo almalarına dayalı gelir kalemlerinizi tek bir ekranda yönetebilirsiniz.

Rasyon

Yem Yönetimi

Gruplandırdığınız hayvanlarınıza istediğiniz tarihler arasında uyguladığınız yem planlarınızı sisteme kaydedebilirsiniz.

 

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.