• BLOG
  • 10 Madde ile Sığır Takip Programı’nın Size Kattığı Değerler

10 Madde ile Sığır Takip Programı’nın Size Kattığı Değerler

Süt ya da Besi çiftliği fark etmeksizin her çiftliğin kendini geleceğe hazırlayabilmesi için doğru bir sürü takibi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Benim Sürüm Sığır Takip Programı’nın size sağlayacakları kolaylıklara çok şaşıracaksınız.

08 Mayıs 2019   |    Sığır Takip Programı, Sürü Takip Programı, Besi Çiftliği

Sığır Takip Programının Size Kattığı 10 Değer

1. Zaman Kazandırır

Gebelik muayenesi hatırlatması ile gebe olmayan hayvanlarınızın boşuna bekleme ihtimali azalır. Benim Sürüm mobil uygulamasından pratik ve kolay erişim sayesinde işlemlerinizi hemen yapabilirsiniz. Günlük aklınıza takılan kararlarınızda, cep telefonunuzdan uygulamaya girerek sürünüzün son durumunu anında görebilirsiniz.

2. Organize Etmenize Yardımcı Olur

Süt ya da Besi Çiftliğinizdeki hayvanlarınızın kuruya çıkarılması, yavrulama tarihlerinin yönetilmesi, sürünüzün gruplara ayrılması, besicilikte yem-fayda hesabının yapılması gibi işlerin tamamını Sığır Takip Programı üzerinden kolay bir şekilde organize edebilirsiniz.

3. Riskleri Azaltır

Aşı takvimi ve hatırlatmalar aşıların unutulması ihtimalini azaltıyor.Kuruya çıkarma hatırlatması ile hayvanın son dönemde sağılması gibi riski tamamen ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Bunun yanı sıra tohumlanmaya hazır hayvanlarınızı, doğumu yaklaşan hayvanlarınızı, kuruya çıkması yaklaşan hayvanlarınızı, uzun süre boşta kalan hayvanlarınızı tek bir ekranda görerek çiftliğinizle ilgili tüm kaygılarınızı gidermiş olursunuz.

4. Basitleştirir

Hayvanlarınızla ilgili raporlamaları çok kolay bir şekilde ister PDF, ister Excel olarak hemen düzenleyebilirsiniz. Tarım İl Müdürlüklerinin talep ettiği raporları kolayca hazılayabilirsiniz. Benim Sürüm Sığır Takip Programı ile süt ya da besi çiftliğinizdeki tüm işleri bir sistemde takip ederek hayatınızı kolaylaştırmak sizin elinizde.

5. Entegre Olmanızı Sağlar

Benim Sürüm, Actimoo Kızgınlık Tespit Sistemi ve MastiPro Mastitis Tespit Sistemi ile birbiriyle bağlantılı çalışmaktadır. Actimoo satın almanız halinde kızgınlığa giren hayvanlarınızı tek bir listede görebilirsiniz.

6. Sorunları Ortadan Kaldırır

Her bir ineğin kendi içinde takip edilmesi gereken süreçleri bulunmaktadır. Bunları ayrı ayrı excel ile takip etmek çok zor olabilir. Sürü Takip Programı hayvanlarınızı tek tek takip etmenize yardımcı olmaktadır. Böylece, işletmenizi yönetirken “unutma” kaynaklı sorunları azaltabilirsiniz.

7. Kendini Gerçekleştirmenize İmkan Sağlar

Benim Sürüm ile modern bir çiftlik işletmecisi olabilirsiniz. Dünya standartlarının üzerinde bir yönetici-iş adamı olmak bir tık uzağınızda. İşinizi her an en doğru şekilde yaparak geleceğe emin adımlarla yürüyebilirsiniz.

8. İşini İyi Bilen Çiftçiler Kulübüne Dahil Olursunuz

Sürü Takip Programı ile akıllı çiftçiler, modern çiftçiler grubuna dahil olabilirsiniz. Bu sayede gelenekten geleceğe emin adımlarla öncü ve örnek olarak ilerleyebilirsiniz.

9. Kaygılarınızı Azaltır

E-posta hatırlatmaları ile hayvanlarınızın hiçbir durumunu kaçırmayın. Hayvanlarınızla alakalı girdiğiniz hatırlatmalar zamanında sizi uyarır. Bu sayede gönlünüz rahat bir şekilde işlerinize odaklanarak kaygınızı azaltabilirsiniz.

10. Kaliteyi Hissedersiniz

Doğru takip programı kullanarak işletmenizin kalitesini yükselterek, çiftliğinizin değerini öne çıkartabilirsiniz.

Program hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için uzmanlarımız size ulaşsın.

Çiftçilerimizden Dinleyin

Sistemi Görün (Süt İşletmeleri)

Sistemi Görün (Besi İşletmeleri)

ÖZELLİKLER

Hayvan Yönetimi

Hayvan Yönetimi

BenimSürüm ile her bir hayvana ilişkin bütün verileri kaydedebilir, hayvanları gruplayabilir, buna göre listeler elde edebilirsiniz.

Hastalık & Muayene

Muayene, Aşı ve Tedavi

Hayvanlarınıza yaptığınız aşı ve muayene işlemlerini kayıt altında tutabilir, uygulanan tedavi süreçlerini yönetebilirsiniz.

Üreme ve Tohumlama Takibi

Tohumlama Takibi

Verimli büyüme oranının yakalanması ve sürünün sağlıklı büyümesi için üreme ve tohumlama süreçlerini takip edebilirsiniz.

Süt Takibi

Süt Takibi

Çiftliğinizin süt üretimini ister genel, isterseniz de bireysel olarak takip edebilir, hayvan süt verimlerini elde edebilirsiniz.

Maliyet Hesaplama

Maliyet Yönetimi

Rasyon maliyetleri ve diğer tüm işletme giderleri ile hayvanların kilo almalarına dayalı gelir kalemlerinizi tek bir ekranda yönetebilirsiniz.

Rasyon

Yem Yönetimi

Gruplandırdığınız hayvanlarınıza istediğiniz tarihler arasında uyguladığınız yem planlarınızı sisteme kaydedebilirsiniz.

 

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.