• Süt İneği Rasyon

3 Adımda Süt Besisi

Süt ineğiniz, düveniz veya buzağınız için belirlediğiniz parametrelere ve dahil etmek istediğiniz yemlere göre özelleştirilmiş bir rasyon üretilir. Bu size sadece tek bir çözümü değil, aynı zamanda farklı oranlara ve farklı maliyetlere sahip diğer olası çözümleri de inceleme fırsatı verir.

Beslenme Gereksinimlerini Hesaplayın

Süt ineğinin besin ihtiyacını hesaplamak için inek bilgilerini girin. (Vücut Ağırlığı, Süt Verimi, Süt Yağı, Süt Proteini, Yaş, Laktasyon günü, Gebelik günü)

Eklenecek Yemleri Seçin

Yem stoklarınızdan rasyon planına eklenecek yemleri seçin. (konsantre, yem ve diğer yem türleri) Rasyona dahil edilen herhangi bir yemin maksimum veya minimum miktarını sınırlayabilirsiniz.

Rasyon Oluşturun ve Optimize Edin

Yapay zeka destekli rasyon hesaplayıcı, ineklerin ihtiyaçlarına, yem kompozisyonuna, yemlerin üst ve alt limitlerine ve fiyata göre 4 optimum çözüm sunar.

Sistem neden birden fazla sonuç üretir?

Çoğu rasyon hesaplayıcı (rasyon yazılımı) sadece bir sonuç üretir ve bu sonucun en iyisi olduğunu iddia eder. "En iyi" cevap olmasa bile diğer alternatifleri değerlendirmenizin daha iyi uygulanabilir çözümler bulmanıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Aşağıdaki soruları tüm rasyon alternatiflerini inceleyerek kendiniz yanıtlayabilirsiniz:

Belki enerjiyi biraz düşük tutarsak, çok daha ucuz bir çözüm bulabiliriz.
Belki biraz daha fazla kuru madde ile istediğimiz protein seviyesini daha az takviye ile sağlayabiliriz.
Lizin ve Metionin değerlerini çok az maliyet artışı ile artırabilir miyim?

Yem Stok Yönetimi ile Rasyon Uygulama

Büyükbaş hayvanlarınızın ve sürünüzün ihtiyaçlarına göre rasyonu belirledikten sonraki adımda rasyonu sistemde operasyonel hale getirerek stoklarınızı otomatik olarak yönetebilirsiniz.

  •   Her gruba/sürüye farklı rasyonlar uygulayabilirsiniz.
  •   Harcanacak yem miktarı gruptaki hayvan sayısına göre otomatik olarak belirlenir.
  •   Tüketilen yem, stoktan gün geçtikçe otomatik olarak azaltılır.

Ücretsiz Süt Sığırı Rasyon Hesaplayıcı

Rasyon Hesaplayıcı uygulamasını şimdi ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Tüm yem seçenekleri ve yemleme değerleri otomatik olarak listelenir. Sığır ırkına ve kondisyonuna göre parametreleri otomatik olarak belirleyebilir ve hemen rasyon üretebilirsiniz.

Sınırsız yem seçeneği kullanabilir ve yeni yemler tanımlayabilirsiniz.

Tüm yemlerin besin değerleri önceden tanımlanmıştır, bunları istediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz.

Hayvanlarınızın ihtiyaçları cinsiyet ve kondisyona göre otomatik olarak belirlenir. Bu değerleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.