• BURADASINIZ
  • ÖZELLİKLER
  • Actimoo - Kızgınlık Tespit Sistemi

FIRSAT PAKETİ

Pedometre(x3):1950₺
Anten:1200₺
Platin Paket:649₺
BenimSürüm Entegrasyonu:300₺
Toplam= 4100₺

3.250₺

(7)
Adet

M2Moo Kızgınlık Takip Sistemi ile ineklerinizdeki kızgınlığı takip edebilir hatta gizli kızgınlıkları dahi yakalayabilirsiniz. Akıllı uyarı sistemi sayesinde bir kızgınlık belirlendiğinde SMS yoluyla hızlıca bilgilendirilirsiniz. En uygun zamanda ve en başarılı tohumlamaları sağlayabilmek için BenimSürüm ve M2Moo size çok yararlı olabilecek bir ikilidir. Sistem pedoemtre ve anten aracılığıyla çalışır. İneklerinizin boynuna taktığınız pedometrelerimiz, antenimiz aracılığı ile ölçümlerini ve tespit edilen kızgınlıkları sizlere iletir.

  • İneğinizin Boynuna Takın, 7/24 Takip Edin
  • Kolay Kullanım, Uzun Ömür
  • Teknisyen Gerekmez, Kablosuzdur
  • Otomatik Uyarı/Bildirim
  • Tam Zamanında Tohumlama İmkanı

Pedometre: 175 g

Anten: 525 g

Kemer: 134 g

Mithat KUSEYRİOĞLU Çiftlik Sahibi

Bence Actimoo’nun en büyük faydası ineğin saatinde tohumlanması olmuştur. Actimoo üzerinden hayvanınız kızgınlıktadır şekilde bildirim geldi. Hayvanı gözlemlediğimde bir atlama ya da hakeret göremedim. Kontrolü için veterinerimi aradım. Veterinerim muayene ettikten sonra yumurtalıkların çok iyi bir dönemde olduğunu belirtti.

Ahmet BASKIN Veteriner Hekim

3-4 saat gözlem yaptığım halde bir şeylerin farkına varamadım. Ancak iş için başka bir yere gittiğimde Actimoo üzerinden şu numaralı hayvanınızın hareketliliği artmıştır şeklinde bildirim geldi. Kendim de şaşırdım nasıl farkına varmadım diye. Dönüp kontrol ettiğimde hayvanın iyi bir kızgınlıkta olduğunu gördüm.Nasıl Çalışıyor?

Pedometre cihazı, takılı bulunduğu hayvanın yapmış olduğu tüm hareketleri üzerinde belirli bir algoritmaya göre biriktirir. Belirli zamanlarda iletişimde bulunduğu anten sistemine üzerindeki veriyi aktarır.

Pedometre, isim olarak her ne kadar ayakta takılı olduğunu çağrıştırsa da hayvanların boyunlarına takılmaktadır.

Actimoo Nasıl Çalışır?

Sadece adım sayısı üzerinden değil, hayvanın tüm hareketlerini algılayarak işlem yapar. Böylece durduğu yerde huzursuz olan hayvanlar için de hareket algılaması yapabilmektedir. Bu yöntem, gözlem yöntemine yardımcı olarak kullanıldığında daha verimli olmaktadır.

Bu işleyiş 24 saat boyunca devam etmektedir. Veri geldiği anda bilgisayar sistemi, o hayvanın önceki hareket alışkanlıklarını inceleyerek mevcut durumda kızgınlık belirtisinin olup olmadığına dair bir karar üretir. Böylece sistem anlık olarak kızgınlık belirti durumu ele alınabilmektedir.Belirti sonucu, 3G teknolojisi ile anlık olarak kullanıcıya ya da çiftlik yönetimine direk e-posta veya SMS ile bilgilendirme sunulur.

Actimoo, kızgınlık zamanında hayvanların hareketliliğinin artması ve birbirlerini aşmaları gibi sebeplerde ortaya çıkan hareketlilik farklılıklarını takip eder. Normal zamana göre hareket farklılığı, eğer belli bir süre devam ederse, çiftlik sahibine otomatik olarak SMS ile bilgi verilmektedir.Kızgınlık teşhisi, hayvan sağlığı ve çiftlik uygulamalarına bağlı olmak üzere onlarca farklı parametrenin takip edilmesini gerektirmektedir. Actimoo uyarıları alındığı zaman mutlaka hayvanda gözle kontrol yapılmalıdır. Actimoo başarısı çiftlik standartları ve hayvan sağlığına bağlı olmak üzere %80-%95 aralığında farklılık göstermektedir.

Not Almaya Gerek Yok

Not Almaya Gerek Yok

Actimoo ile sürünüz online olarak kontrol altındadır. Tohumlama, doğum ve kontrol zamanlarını not etmeniz gerekmez.

Tüm Süreçler Kontrol Altında

Tüm Süreçler Kontrol Altında

Actimoo ve BenimSürüm ile kızgınlık, tohumlama, süt verimi, hastalık gibi tüm süreçleriniz kontrol altında olur.

Zamanında Tohumlama

Zamanında Tohumlama

Zamanında tohumlama ile maksimum süt ve yavru verimine ulaşarak kârınızı arttırabilirsiniz.

Actimoo İle Kızgınlık Takibi

Süt Çiftliklerinizde Maksimum Performans İçin...

1
Boynuna Takın

Actimoo ve BenimSürüm Kızgınlık Takip Sistemi ineklerin boyunlarına takılır. Ancak boyunda kullanım, hareketlilik ile kızgınlığın ölçülmesini sağlamanın yanında, hayvanlarda da bir rahatsızlık oluşturmamaktadır.

2
Sürünüzde Uygulayın

Pedometreler çalışma ömürleri içerisinde yeniden bir başka hayvanda kullanılabilir. Gebelik sürecinde de Actimoo’nun aynı hayvanda takılı kalması tavsiye edilir. Böylece olası düşük durumlarında hayvanın yeniden kızgınlığa gelmesi ihtimali de kontrol altına alınmış olur.

3
Verim Alın

Bir çiftlik sahibi, inek başına her yıl bir yavru alabiliyorsa; başarılı olmuş demektir. Doğru bir tohumlama ile süt verimliliği kesintiye uğramaz. Doğru tohumlama ise etkili bir kızgınlık takibi ile mümkün olur.

Actimoo

Gelirlerinizi (Veriminizi) Arttırın!

Süt inekçiliği, her yıl bir yavru almak esasına dayanmaktadır. Düzenli yavru alınamayan bir sürüde kârlı bir hayvancılıktan bahsedilemez. 1 yıllık sürenin uzaması halinde günlük kayıp ortalama 7-8 TL (Süt = 80 Kr olarak hesaplanmıştır) arasındadır. Doğumu takip eden 45-60 gün sonra, boşa geçen her kızgınlığın maliyeti ortalama 140-150 TL’yi bulmaktadır. Actimoo ile siz de bu maliyetten kurtulma şansını yakalayabilirsiniz.

 

1. Gizli Kızgınlık: BenimSürüm Kızgınlık Takip Sistemi ile gizli kızgınlıklar dahil %89 başarı oranı ile yakalanır.

2. 7/24 Takip: Sistem sürekli çalışır. Çiftliğinizde internet olmasına gerek olmaz. Gece-gündüz ineklerinizi sürekli takip eder.

3. Otomatik Uyarı: Tespit edilen kızgınlıklar anında SMS ile size bildirilir. Gözle yapacağınız bir muayene ile kızgınlıktan emin olabilirsiniz.

 

MAKALELER

Sürünüzdeki İşlerinizi Kolaylaştırın!

İşletmenizde takip ettiğiniz süreçleri kolayca yönetmeniz için kullanabileceğiniz birçok yöntem var...

Çiftliğinizde Maliyetleri Azaltmanın 5 Yöntemi

Hayvancılık işletmesinde hayvan sayısı ne kadar olursa olsun, tüm üretim süreçlerini kontrol etmek en önemli yönetim gereksinimidir...

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır...

Gizli Kızgınlık Nasıl Yakalanır?

Kızgınlık göstermeme bütün işletmelerin ortak sorunu. Aslında sorulması gereken soru, acaba bu inek kızıyor da çiftçimiz mi kaçırıyor?

Çiftliğinizde Kârlılığınızı Arttırın!

Her türlü ekonomik faaliyette olduğu gibi süt sığırcılığında da temel amaç çiftliğinizde en yüksek karlılığın elde edilmesidir...

Bir Bakışta Sürünüzün Tamamını Görmek...

Tüm sürüyü, her bir hayvan için durumlarına özelleşmiş halde tek bir ekranda inceleyebilmek çiftçilerin hayatlarını kolaylaştırmaktadır...

 

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

BenimSürüm, Sürü Yönetim Programı hakkında detaylı bilgi almak ve satın alma işlemleri için bize yazın.