ACTİMOO DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ

Sürüdeki Gözünüz

Kızgınlığın yakalanmasında en büyük yardımcınız Actimoo ile hayvanların günlük hareketleri otomatik olarak takip edilir. Actimoo, akıllı yapısı ile kızgınlığı hisettiği anda BenimSürüm ile anında iletişime geçer. Eğer hayvanın doğumu ve diğer bilgileri uyumlu ise, sürüde genel bir hareketlilik görülmemiş ise, anında Cep Telefonunuza SMS olarak bilgi gönderilir.

Not Almaya Gerek Yok

Not Almaya Gerek Yok

Actimoo ile sürünüz online olarak kontrol altındadır. Tohumlama, doğum ve kontrol zamanlarını not etmeniz gerekmez.

Tüm Süreçler Kontrol Altında

Tüm Süreçler Kontrol Altında

Actimoo ve MilkingCloud ile kızgınlık, tohumlama, süt verimi, hastalık gibi tüm süreçleriniz kontrol altında olur.

Zamanında Tohumlama

Zamanında Tohumlama

Zamanında tohumlama ile maksimum süt ve yavru verimine ulaşarak kârınızı arttırabilirsiniz.

ÜRÜNLERİMİZ

ACTİMOO´YA GÜVEN KIZGINLIĞI KAÇIRMA

Actimoo
Actimoo
Actimoo
Actimoo
Actimoo
Hayvan Yönetimi modülü, hayvanlarınıza dair temel tüm bilgileri takip edip, temel tüm işlemleri gerçekleştirebileceğiniz kullanıcı dostu yönetim panelidir.

Hayvan yönetim modülünde hayvana dair genel kütük bilgisi: doğum tarihi, küpe no, kolye no, adı, grubu, konumu gibi bilgileri kayıt altına alınır ve yönetilir. Örneğin sistem tarafından otomatik olarak tanımlanan hayvan gruplarını görebileceğiniz gibi (ör. yüksek verim grubu), kendi tanımladığınız gruplar arasında (ör. satılacak hayvanlar) hayvan geçişlerini sağlayabilir, seçtiğiniz hayvanı saniyeler içerisinde dilediğiniz gruba alabilirsiniz.

Hayvan yönetim modülü işlerinizi hızlıca gerçekleştirebilmenize olanak sağlar. Gelişmiş arama motoru ile istediğiniz hayvana veya hayvan gruplarına süratle ulaşır, günlük temel işlerin tamamını bu ekranda yönetebilirsiniz. Tohumlama girişi, gebelik muayene, doğum işlemleri gibi verilerin girişini birkaç tık ile tamamlanır.

Hayvanlarınızdan en yüksek verimi almanız için gerekli temel bilgileri hayvan yönetim ekranında kolaylıkla izleyebilirsiniz. Hayvanınıza ait süt verim grafiği ve ağılık grafiğine saniyeler içerisinde ulaşarak olası verim düşüşleri gibi durumlara anında müdahale edebilirsiniz.

Hayvan Yönetimi
Müdahale gerektiren durumlar için uyarılar ve yapılması gereken işler ile ilgili hatırlatmaların bulunduğu günlük işler modülü ile unutulan ya da gözünüzden kaçan hiçbir şey kalmayacak.
Bir çiftliğin verimli olabilmesi için yapılması gereken birçok günlük iş vardır. Bazı hayvanlara önceden belirlenen dönemlerde aşı yapılması gerekir ya da tohumlanma zamanı gelen hayvanların tohumlanması ve tohumlanmış hayvanlarda gebelik kontrolü yapılması gibi bir çok günlük iş bulunur. Günlük işler modülü sizin yerinize bu işlerin tamamını, bulunduğunuz gün için ve yakın gelecek için, takip eder.

Ayrıca çiftliğinizde verimliliğin devamı için dikkat edilmesi gereken bir çok husus olacaktır. Örneğin bir hayvanınızın süt veriminde veya ağırlığında ani düşüş olduğunda sistem sizi uyaracaktır. Bu gibi durumlara yapılacak zamanında müdahale sizi daha büyük zararlardan koruyacaktır.

Günlük İşler Modülü içerisinde bulunan uyarı ve hatırlatmalar:

 • Kızgınlık belirtisi gösterenler
 • Tahmini kızgınlık göstermesi beklenenler
 • Tohumlamaya hazır olanlar
 • Gebelik kontrol zamanı gelenler
 • Kuruya ayrılması tavsiye edilenler
 • Doğuma 10 gün veya daha az kalanlar
 • Sütü süt toplama tankına gitmeyecekler
 • Süt veriminde ani düşüş olanlar
 • Canlı ağırlığında büyük değişme olanlar
 • Tedavi yapılacaklar
 • Aşı Tekrar zamanı gelenler
 • Test Tekrar Zamanı Gelenler
 • Günlük İşler
  Çiftliğinizin süt üretimini ister genel isterseniz de bireysel bazda takip edebileceğiniz ekrandır. Süt takip modülü ile çiftliğinin süt üretimine hızlı ve profesyonel bakış!

  Süt üretimi, süt çiftçiliğinde temel performans göstergelerinin başında gelir, hatta çiftlikte yapılan tüm işler ya süt üretim miktarını arttırmak ya da süt üretim maliyetini düşürmek üzere kurgulanır. Bu durumda işletmenin karlı olabilmesi için her bir hayvandan ayrı ayrı en yüksek süt verimini elde etmelisiniz ki toplam süt veriminiz en yüksek olsun.

  Süt Takip modülü ile çiftliğinizin süt üretimine hızlı ve profesyonel bir bakış elde edersiniz. Saniyeler içerisinde dilediğiniz tarih aralığına gider, ve o tarih aralığındaki süt üretim detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Grafik gösterim sayesinde hem günlük hem de sağım bazında (sabah ve akşam sağımı) toplam ve/veya ortalama süt verimini inceleyebilir, rakamlarla boğuşmadan önem arz eden olaylara yönelirsiniz. Örneğin belirli bir günde süt veriminde genel bir düşüş var; grafikten bu düşüşü kolaylıkla görür, düşük olan güne tek bir tıklamanız ile o gün hangi hayvanların ne kadar süt verdiği bilgisine ulaşırsınız.

  Süt Takip modülü sayesinde daha hızlı hareket eder, daha çabuk müdahale edersiniz.

  Süt Takibi
  Üreme Tohumlama modülü ile verimli büyüme oranının yakalanması ve sürünün sağlıklı büyümesi için üreme ve tohumlama süreçlerini takip edebilirsiniz.

  Süt çiftçiliğinde verimli bir çiftliğin anahtar göstergelerinden biri de çiftlikteki üreme ve tohumlama başarısıdır. Sürüde başarılı bir üreme ve büyüme oranı yakalanabilmesi için ise üreme ve tohumlama süreçlerin eksiksiz takip edilmesi gerekir.

  Üreme Tohumlama modülü ile tüm üreme süreçlerini kolaylıkla takip edebileceksiniz ve sistem size otomatik uyarılar sağlayacak. Örneğin tohumlama girişi yaptıktan belirli bir süre sonra sistem size otomatik olarak gebelik kontrolü yapmanız gerektiğini hatırlatacaktır.

  Üreme ve tohumlama menüsü içinde yer alan kızgınlık takibi, sürü tohumlama raporu, sürü gebelik raporu gibi fonksiyonlar sayesinde düzenli büyüme ve üreme oranını yakalayabilirsiniz. Sürünüzün genişlemesini kolaylıkla takip edeceksiniz. Alınması gereken önlemleri görebilecek zamanında müdahale etme imkânına sahip olacaksınız.

  Üreme & Tohumlama
  Hastalık Muayene modülü ile hayvanlarınıza yaptığınız muayene işlemlerini kayıt altında tutabilir, hayvanlara uygulanan tedavi süreçlerini yönetip, izleyebilirsiniz.

  Sürünüzdeki muayene ve tedavi süreçlerini yöneterek daha sağlıklı ve dolayısı ile daha verimli bir sürü elde edeceksiniz. Hayvanlara uygulanan genel muayene bilgileri, tedavi sonuçları, aşı, ilaç ve hastalık testleri gibi işlemler ile tedavi süreçlerini izleyerek, hayvanlarınızın medikal işlemlerini her an takip edebileceksiniz.
  Muayene
  Muayene ekleme, yumurtalık problemi ekleme, uterus problemi ekleme, hastalık ekleme, tedavi ekleme, geçmiş muayeneleri görüntüleme, silme ve değiştirme.
  Aşı
  Aşı yönetim sekmesidir. Aşı yönet ve Aşı ekle sekmesinden oluşur. Yapılan aşılar ve tekrarlanacak aşılar belirlenir. Bu sayede sistem otomatik hatırlatma ve uyarılar oluşturur.
  Hastalık Testi
  Test yönetim ekranıdır. Test yönet ve test ekle sekmelerinden oluşur. Yapılan testler ve tekrar yapılacak testlerin yönetimi bu ekranda gerçekleştirilir.
  Mastitis
  Sağım esnasında yapılan mastitis ölçüm sonuçlarını gösterir, Automast ürünü ile beraber çalışmaktadır.
  Hastalık & Muayene
  Rasyon modülü ile hayvanınızın besin ihtiyacını en düşük maliyetle karşılayacak rasyon çözümleri üreterek çiftliğinizin verimliliğini arttırabilirsiniz.

  Bir süt sığırcılığı işletmesinde hayvanların beslenme yöntemlerine bağlı olarak işletme giderlerinin %40 – 70’i gibi büyük bir kısmı besleme giderleridir. Besleme giderlerinin azalması ancak uygulanan beslenme programının iyileştirilmesi ile mümkündür. Yem giderleri azaltılırken, hayvan ihtiyaçlarının da eksiksiz olarak karşılanması gerekir ki aksi takdirde süt verimleri ve sağlık düzeyleri düşüş gösterecektir.

  Rasyon modülü hayvanınızın besin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak en ucuz alternatifleri üretir. Böylece en yüksek verim için tüm besin ihtiyaçları karşılanırken besin giderlerini en aza indirirsiniz. Ayrıca yem sekmesi altında yem stoklarınızı da takip edebilirsiniz.

  Rasyon Hazırlama
  Sürüye bakış modülü, sürünüzün laktasyon döngüsünü ve laktasyon evrelerindeki hayvan dağılımını tek bir ekranda görebilmeniz için geliştirilmiştir.

  Sürüye bakış modülü ile hayvanlarınızın laktasyon döngüsünü kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bireysel bazda hangi hayvanınızın laktasyonun hangi evresinde olduğunu görebileceğiniz gibi sürünün genel durumu hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Örneğin kızgınlık döneminde olan hayvan yoğunluğu nedir sorusunun cevabını kolaylıkla alacak, doğumu tüm yaklaşan hayvanlarınızı tek bir ekrandan görerek hazırlıklarınızı buna göre yapabileceksiniz.

  Sürüye bakış modülü ile sürünüz üzerindeki hâkimiyetiniz bir adım daha artacak.

  Sürüye Bakış

  Gelişmiş veri aktarım sihirbazı ile excel üzerinden hali hazırda kullandığınız sistemdeki hayvanları yeni sisteminize taşıyabilirsiniz. Sistem üzerinden indireceğiniz şablonu excel üzerinde doldurup, sadece bir yükleme işlemi ile mevcuttaki tüm bilgilerinin yeni sisteme taşınmış olacaktır.

  Veri Aktarımı

  Irk (1:Holstein, 2:Montofon, 3:Simental, 4:Jersey, 5:Melez, 6:Diğer)

  Cinsiyet (1:Dişi, 2:Erkek)

  Durum (1:Buzağı, 2:Düve, 3:Yeni Doğum Yapmış (Taze), 4:Kızgınlık Döneminde, 5:Tohumlanmaya Hazır, 6:Boşta (Açık), 7:Tohumlanmış, 8:Gebe, 9:Kuruda, 10:Besi Sığırı, 11:Damızlık Boğa)

  Maliyet Modülü, gelir gider hesabı yapmanız için yardımcı olacaktır. Geçmiş harcamalarınızı, senelik giderlerinizi, ortalama aylık yem tüketiminizi, aylık temizlik malzemeleri tüketimini ve bilimum harcamalarınızın kaydını tutmanız için taşarlanmış modüldür.

  Bir işletmenin kâr getirebilmesi için doğru ihttiyaç kalemleri belirleyebilmek ve bu ihtiyaç kalemlerinin giderlerini iyi ayarlayabilmekten geçer. İşletme gelirlerinin giderleri karşılayabilmesi neticesinde ancak kâr sağlanabilir. Yem rasyonu, ilaç, muayene, sağımhane bakımları, ahır temizliği ve bakımları gibi ihtiyaçlar doğru şekilde planlanmalı ve uygulanmalıdır. Bu sayede kısa vade orta vade ve uzun vadede giderleri bilmek çiftçi için oldukça önem arz edecektir.

  İyi bir çiftlikten beklenen bol süt verimi, kaliteli süt üretimi ve düzenli sürü büyümesidir. Bu sayede çiftlikler kazanç sağlayabilir. Süt verimi ve süt kalitesini belirleyen temel unsurlar hayvan cinsinin yanı sıra, yem kalitesi, tohumlama kalitesi ve iyi bakımdır. Bu üçünü sağlayabilmek için maddi olarak bazı yatırımlar yapabilmek gerekir. Gelir-gider tablosu doğru işlediği sürece çiftliğiniz kâr getiren bir işletme olacaktır.

  Maliyet Hesaplama
  Hayvanlarınızın tüm aktivitelerini tek ekranda görebilir ve hareketlerini gözlemleyebilirsiniz.

  Actimoo (www.actimoo.com.tr) sahibi iseniz Aktivite metre ekranı ile kızgınlık belirtisi gösteren hayvanlarını görebilir ve tüm hayvanların hareketlilik verilerini grafiklerle inceleyebilirsiniz. İsterseniz sürü ortalamasını da aynı grafik üzerinde görerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

  Hayvanların bilgilerini ve üreme aktivitelerini de görebilirsiniz.

  Actimoo (www.actimoo.com.tr) sahibi iseniz pedometre bilgilerini görebilir ve aktivasyon anahtarı kullanmadan pedometre takılı hayvanı değiştirebilirsiniz.

  Aktivite Metre
  Senkronizasyon Uygulayarak Siz Planlayın, Biz Takip Edelim...

  Hayvanlarınızda önceden planlanan zamanlarda kızgınlığı oluşturmak adına uyguladığınız senkronizasyon yöntemlerinizi ve uyguladığınız hayvanları bu modül üzerinden takip edebilir, böylece üreme takibinde kontrolü sağlayabilirsiniz.

  Senkronizasyon
  Gelişmiş raporlama ve özel rapor oluşturma ile tüm raporlar anında elinizin altında...

  Tüm hayvanlarınızı takip etmek ve çiftliğinizi raporlamak kontrol ve planlama açısından hayati öneme sahiptir. Geçmiş durumları bilmeden planlama yapmak mümkün değildir. Bu sebeplerle dinamik ve gelişmiş akıllı raporlama yardımcınız BenimSürüm.com´da.

  Sistemde bulunan tüm veriler üzerinden özel raporlar üretmek artık mümkün. İstediğiniz raporu kendiniz üretebilirsiniz. İsterseniz sistemde bulunan;

  • Hayvan Karnesi
  • Süt Raporu
  • Sürü Özeti
  • Tohumlama Raporu
  • Doğum Raporu
  • Sperma İstatistik
  • Muayene Raporu
  • Hayvan Listesi
  gibi gelişmiş mevcut raporlamalar üzerinden de istediğiniz bilgilere ulaşarak geleceği planlayabilirsiniz. Raporlarınızı PDF veya EXCEL formatlarında alabilir, isterseniz sistem üzerinden mail olarak da gönderebilirsiniz.

  Dinamik Raporlama
  Sürünüzdeki tüm hayvanların doğumdan ölüme kadar olan tüm süreçleri, BenimSürüm mobil uygulaması ile kontrolünüz altında.

  Mobil uygulama ile hayvan ekleme, hayvanların süt ve hareketlilik verilerine erişme ve veri girişi, tohum atma gibi işlevlere kolay erişim sağlabilirsiniz. Hayvan listelerinde önemli durumlar gruplanır böylece ana ekrandan hızlıca erişim sağlayabilirsiniz.
  Actimoo pedometre verilerine anlık ulaşabilir, hayvanlara pedometre takma işleminin yönetimini kolayca yapabilirsiniz.

  Mobil Uygulama

  Süt Çiftliği

  Başlangıç Paketi

  180 TL/ Yıl

  • 100 Hayvan Takip İmkânı
  • Mobil Uygulama
  • Gelişmiş Raporlama
  • Canlı Destek
  • Online Destek
  SATIN AL

  Altın Paket

  329 TL/ Yıl

  • 200 Hayvan Takip İmkânı
  • Mobil Uygulama
  • Gelişmiş Raporlama
  • Canlı Destek
  • Online Destek
  SATIN AL

  Platin Paket

  399 TL/ Yıl

  • Sınırsız Hayvan Takip İmkânı
  • Mobil Uygulama
  • Gelişmiş Raporlama
  • Canlı Destek
  • Online Destek
  SATIN AL

  Mega Paket (3 Yıl)

  899 TL/ 3 Yıl

  • Sınırsız Hayvan Takip İmkânı
  • Mobil Uygulama
  • Gelişmiş Raporlama
  • Canlı Destek
  • Online Destek
  SATIN AL

  Besi Çiftliği

  Başlangıç Paketi

  180 TL/ Yıl

  • 250 Hayvan Takip İmkânı
  • Canlı Destek
  • Online Destek
  SATIN AL

  Gümüş Paket

  299 TL/ Yıl

  • 500 Hayvan Takip İmkânı
  • Canlı Destek
  • Online Destek
  SATIN AL

  Altın Paket

  349 TL/ Yıl

  • 1000 Hayvan Takip İmkânı
  • Canlı Destek
  • Online Destek
  SATIN AL

  Platin Paket

  399 TL/ Yıl

  • Sınırsız Hayvan Takip İmkânı
  • Canlı Destek
  • Online Destek
  SATIN AL

  Hemen Arayın


    0 312 911 09 23
   

   

  BenimSürüm bir Algan Group hizmetidir.

  Algan Group

  REFERANSLARIMIZ

  • Adapazarı Belediyesi
  • Adilcevaz Belediyesi
  • Ahmetli Belediyesi
  • Alaşehir Belediyesi
  • Selçuklu Belediyesi
  • Zeytinburnu Bld.
  • Türkiye Barolar Birliği
  • Ankara Büyükşehir Bld.
  • MASKİ
  • MYK
  • Uzundere Belediyesi
  • Bala Belediyesi
  • Bilkent Üniversitesi
  • Altın Marka
  • ATS Trafo
  • Turgutlu Belediyesi
  • Pazaryolu Belediyesi
  • Pasinler Belediyesi
  • Olur Belediyesi
  • STM
  • Manisa Büyükşehir Bld.
  • Sağlık Bakanlığı
  • AKEV Üniversitesi