• Besi Rasyon

3 Adımda Besi Sığırı Rasyon Hesaplayıcı

Damızlık işletmeleri için besi ineğiniz, düveniz veya buzağınız için belirlediğiniz parametrelere ve dahil etmek istediğiniz yemlere göre özelleştirilmiş bir rasyon üretilir. Bu size sadece tek bir çözümü değil, aynı zamanda farklı oranlara ve farklı maliyetlere sahip diğer olası çözümleri de inceleme fırsatı verir.

Benzer şekilde, besi sığırı rasyonu hesaplayıcısı, besi sığırları için özelleştirilmiş başlangıç, orta dönem ve besi bitirme planı sunar.

Beslenme Gereksinimlerini Hesaplayın

Besi sığırının beslenme ihtiyacını hesaplamak için bilgilerini girin. (Vücut Ağırlığı, Hedef Günlük Ağırlık Kazanımı, Sıcaklık)

Eklenecek Yemleri Seçin

Yem stoklarınızdan rasyon planına eklenecek yemleri seçin. (konsantre, yem ve diğer yem türleri) Rasyona dahil edilen herhangi bir yemin maksimum veya minimum miktarını sınırlayabilirsiniz.

Rasyon Oluşturun ve Optimize Edin

Yapay zeka destekli rasyon hesaplayıcı, besi sığırlarının ihtiyaçlarına, yem kompozisyonuna, yemlerin üst ve alt limitlerine ve fiyata göre 4 optimum çözüm sunar.

Sistem neden birden fazla sonuç üretir?

Çoğu besi sığırı rasyon hesaplayıcıları sadece bir sonuç üretir ve bu sonucun en iyisi olduğunu iddia eder. "En iyi" cevap olmasa bile diğer alternatifleri değerlendirmenizin daha iyi uygulanabilir çözümler bulmanıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Aşağıdaki soruları tüm rasyon alternatiflerini inceleyerek kendiniz cevaplayabilirsiniz:

Belki enerjiyi biraz düşük tutarsak, çok daha ucuz bir çözüm bulabiliriz.
Belki biraz daha fazla kuru madde ile istediğimiz protein seviyesini daha az takviye ile sağlayabiliriz.
Rasyon dengesine göre besi gruplarında enerji değerlerini artırıp protein seviyelerini düşürerek maliyeti azaltabilir miyim?

Yem Stok Yönetimi ile Rasyon Uygulama

Büyükbaş hayvanlarınızın ve sürünüzün ihtiyaçlarına göre rasyonu belirledikten sonraki adımda rasyonu sistemde operasyonel hale getirerek stoklarınızı otomatik olarak yönetebilirsiniz.

  •   Her gruba/sürüye farklı rasyonlar uygulayabilirsiniz.
  •   Harcanacak yem miktarı gruptaki hayvan sayısına göre otomatik olarak belirlenir.
  •   Tüketilen yem, stoktan gün geçtikçe otomatik olarak azaltılır.

Ücretsiz Besi Sığırı Rasyon Hesaplayıcı

Besi Sığırı Rasyon Hesaplayıcı uygulamasını şimdi ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Tüm yem seçenekleri ve yemleme değerleri otomatik olarak listelenir. Sığır ırkına ve kondisyonuna göre parametreleri otomatik olarak belirleyebilir ve rasyon hemen üretebilirsiniz.

Sınırsız yem seçeneği kullanabilir ve yeni yemler tanımlayabilirsiniz.

Tüm yemlerin besin değerleri, sistemimizde en son NRC ve INRA sistemlerine göre önceden tanımlanmıştır ve bunları istediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz.

Hayvanlarınızın ihtiyaçları vücut ağırlığı, günlük kilo alımı ve vücut kondisyon skoruna (BCS) göre otomatik olarak belirlenir. Bu değerleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

ETBIS - www.benimsurum.com
ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi, e-ticaret aktörlerinin kayıt altına alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir bilgi sistemidir. BenimSurum.com kayıtlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.