• BURADASINIZ
  • ÖZELLİKLER
  • MastiPro - Mastitis Tespit Sistemi

MastiPro - Mastitis Tespit Sistemi

19 Mart 2019   |    Subklinik Mastitis, Mastitis, MastiPro

MastiPro - Mastitis Tespit Sistemi, sağım sistemleri ve mobil sağım makinelerine takılan erken teşhis cihazıdır. Sistem, Subklinik Mastitis teşhisi için geliştirilmiştir. Standart süt hortumuna takılan cihaz, her sağımda içinden geçen sütü sürekli analiz edebilmektedir. Meme yangısı başlangıcı şüphesi oluştuğu anda otomatik olarak size bildirim iletir.

MastiPro - Mastitis Tespit Sistemi

Mastitisi erken teşhis ile henüz başlangıç aşamasında yakalayın. Sizin adınıza hayvanlarınızın meme sağlığını her zaman takip edebilmektedir. Hastalık başlangıç aşamasında size bildirim ileterek, en kısa sürede ilaç tedavisine başlamanıza yardımcı olmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

MastiPro, kolay montaj yapılabilen yapısı ile, süt hortumuna takılır. Elektrik veya başka bir kablolamaya ihtiyaç duymadan çalışan sistem, Mastitis teşhisi yaptığı durumlarda farklı seviyelerde uyarılar ile anında sağımcıyı ya da çiftlik yönetimini uyarır.

Kolay Kurulum

Süt hortumuna takılan cihaz, elektrik ya da başka bir bağlantı ihtiyacı olmadan kurulur. Sistemin devreye alınması için sadece süt hattına takılması yeterlidir.

7/24 Çalışma

Cihaz, sütün geçişini algılar ve otomatik olarak çalışmaya başlar. Böylece cihazın çalıştırılması ya da sağım bittikten sonra kapatılması gibi işlemlere ihtiyaç duyulmaz.

Otomatik Uyarı

Başlangıç seviyesinde Mastitis ve Subklinik Mastitis otomatik olarak teşhis edilir ve hastalık seviyesine göre farklı ışık düzeylerinde otomatik uyarı yapılır.

 

İlerlemiş meme yangısı hastalığı bulunan süt ya da antibiyotikli süt geçtiği zaman sistem otomatik olarak uyarı verir. Böylece hastalığı hem kesin olarak yakalamış olursunuz, hem de antibiyotik kullanımlarında sütün tanka sağılmaması için gereken önlemi almanıza yardımcı olur. Bu sayede sürünüzden maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

 

1. Sağım sistemine kolayca montaj edilir. Pil ile çalışır, elektrik bağlantısı istemez.

2. Pil ömrü 2 yıl olarak tasarlanmıştır. İki yıl sonra pili kolayca değiştirilebilir.

3. Subklinik mastitis erken aşamada teşhis eder. Anında sağımcıyı uyarır.

4. İki farklı uyarı seviyesi ile hastalığın ne aşamada olduğunu kolayca anlarsınız.

5. İnternet üzerinden güvenli ödeme ile satın alabilirsiniz. Kargo ile teslimat sonrası çok hızlıca kurulumu kendiniz yapabilirsiniz.

Program hakkında detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için uzmanlarımız size ulaşsın.

www.benimsurum.com banner

Çiftçilerimizden Dinleyin

Sistemi Görün (Süt İşletmeleri)

Sistemi Görün (Besi İşletmeleri)

MAKALELER

Sürünüzdeki İşlerinizi Kolaylaştırın!

İşletmenizde takip ettiğiniz süreçleri kolayca yönetmeniz için kullanabileceğiniz birçok yöntem var...

Çiftliğinizde Maliyetleri Azaltmanın 5 Yöntemi

Hayvancılık işletmesinde hayvan sayısı ne kadar olursa olsun, tüm üretim süreçlerini kontrol etmek en önemli yönetim gereksinimidir...

Çiftliklerde Teknoloji Kullanımı

Çiftliklerde teknoloji kullanımının her bir hayvandan gelen maksimum verimle çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır...

Gizli Kızgınlık Nasıl Yakalanır?

Kızgınlık göstermeme bütün işletmelerin ortak sorunu. Aslında sorulması gereken soru, acaba bu inek kızıyor da çiftçimiz mi kaçırıyor?

Çiftliğinizde Kârlılığınızı Arttırın!

Her türlü ekonomik faaliyette olduğu gibi süt sığırcılığında da temel amaç çiftliğinizde en yüksek karlılığın elde edilmesidir...

Bir Bakışta Sürünüzün Tamamını Görmek...

Tüm sürüyü, her bir hayvan için durumlarına özelleşmiş halde tek bir ekranda inceleyebilmek çiftçilerin hayatlarını kolaylaştırmaktadır...

 

www.benimsurum.com banner

BenimSürüm, Sürü Yönetim Programı hakkında detaylı bilgi almak ve satın alma işlemleri için bize yazın.